Oriveden viihde

Paikallinen

Olipas taas Oriveden pubeissa raivostuttavaa porukkaa eilen liikkeellä!

Eipä tarvitse taas hetkeen käydä!

17

842

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ToinenPaikallinen

      Samaa mieltä joka kerta. Jos haluat mennä ottamaan muutaman ja kuuntelemaan karaokea saati tutustumaan ihmisiin on näissä paikallis räkälöissä aina joku kaljupää tai muutenvaan iso egoinen kusipää jonka on pakko tulla uhoamaan tai soittamaan suuta olkoonkin että et ole sanaakaan sanonut näille vaan ollut omissa oloissasi tai muutaman kaverin kanssa. Ja jos näkevät että mies menee jonkun naisen kanssa juttelemaan niin se olisi kuin heiltä vietäisiin viimeiset naiset oikea punainen vaate. Hyvä itsetuntoisen miehen ei tarvitse tuollaisesta hermostua mutta nämä paikalliset huumehörhöt sunmuilla aineilla päänsä sotkeneet kyllä pahoittavat asiasta mielensä. Hauskinta heitä seuratessaan on ollut se että valitsevat aina sen heikomman kiusattavakseen. Kumma että se ulkopaikkakuntalainen karski isokokoinen äijä ei joudu näiden huumeveikkojen vittuilun uhriksi:) Koska näissä paikallisissa ei ole mitään valvontaa niin niinkauan minä kuljen ainakin Tampereella yöelämässä. Siellä on sentään asiallista porukkaa ja portsarit valvomassa menoa.

      • Teurastaja

        Onko pakko mennä saamaan nensä kipeäksi pysy kotona, jos egosi ei riitä puollustamaan omaa koskemattomuuttasi. Mistä ihmeestä näitä vinkujia oikein sikiää. Täytyis varmaan synnyttää tääkin apina uudestaan, niin vois onnistua ehkä tulemaan parempi yksilö tähän yhteiskuntaan, eikä tollanen armeijasta kieltäytyjä ja niuhottava mamin pieni kulta puppeli.


      • ToinenPaikallinen
        Teurastaja kirjoitti:

        Onko pakko mennä saamaan nensä kipeäksi pysy kotona, jos egosi ei riitä puollustamaan omaa koskemattomuuttasi. Mistä ihmeestä näitä vinkujia oikein sikiää. Täytyis varmaan synnyttää tääkin apina uudestaan, niin vois onnistua ehkä tulemaan parempi yksilö tähän yhteiskuntaan, eikä tollanen armeijasta kieltäytyjä ja niuhottava mamin pieni kulta puppeli.

        Armeija on kuule käytynä ja ihan aktiivi reserviläinenkin olen jos se on sitten joku osoitus siitä että aikuiset ihmiset olettavat saavansa ihan aikuismaista kohtelua. Ego riittäisi kyllä hiljentämään jokaisen suunsoittajan mutta viisas on se joka väistyy aineilla päänsä sekoittaneiden seasta kuin ottaisi riskin että itsekin sekoittaisi vapaa-aikansa turhiin viranomais touhuihin. Siksi asiallinen mesta on fiksumman ensisijainen valinta. Pysykää te piripäät vaan omienne joukossa rähisemässä ja jättäkää tavalliset huonon itsetuntonne ulkopuolelle.


    • Paikallinen

      Ja jos satut tilaamaan kaksi drinkkiä niin jo on kerjääjiä vierellä. En ymmärrä tätä kulttuuria.

    • NickName12

      Oriveden yöelämä on lomalla Kanarialla vielä tämän viikon.

      • Paikallinen

        Jaa kukas semmoinen on? :)


    • Jyeh

      Rönnille!

    • Mahu

      Onko Orivedelle avattu uusi ravintola?

      • uuttakko

        Olisi paikallaan!!!!


    • vhyurgrgwuras

      Oliko tappeluita illalla?

    • Alkuperäinen

      Juu, tälläistä se on. Minulla on paljon kokemusta Oriveden yöelämästä jo 70 luvulta asti. Siellä joutuu yllättäviin tilanteisiin tämän uusio nuorison kanssa. Olisi hienoa, kun sinne voisi tulla ottamaan muutaman kaljan ja muistella vanhoja hyviä aikoja. Mutta aina on joku kiukuttelemassa ja tarttumassa liian lähelle. Tulen taas kesällä mökille ja ilmestyn pubeihin. Antaisitte minun olla rauhassa ja ryypätään yhdessä.

      Terveisin

      Syntynyt Orivedellä, reservin upseeri, diplomi-insinööri, oman tien kulkija aina.

      Ken tietä kulkee, tien on vanki, vapaa on vain umpihanki. Sano yks kelkkamies Aaro Hellaakoski

    • Saunantaanopeasti

      Kyttääks ne kaljupäät siellä persettä?.

      • k4lju

        Joo, miespuolisten! :D


      • kroppameneesekaisin

        Onkohan vetänyt steroideja liikaa? Silloin alkaa yleensä hormonitoiminta sotkeentuun...
        keskustelu.suomi24.fi/t/13679376/vauva-lehdessa-rankkoja-faktoja-steroideista!


    • Yök15678

      Käykö noissa pubeissa vielä joku?! Sen verran on taso huono ettei onneks tartte vaivautua!

    • Juopotperäkamarinpojat

      Toijalassa ja Viialassa on samanlaisia paskapaikkoja. Harvoin jos käy niin silti joku tuntematon homokaljupääpullistelija tulee riitelemään turhasta. Luulis kapakan omistajien tajuavan miksi ei kukaan toistakertaa tule kun ne kotieläimet karkoittaa asialliset ja maksavat asiakkaat .

    • nickname124

      Eilen äiti haki pangenneen poikansa pois Sariannesta. Saa nähdä miten pitkään pysyy pois.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      174
      8483
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      454
      7673
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      76
      3890
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      163
      3736
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      118
      3074
    6. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      55
      2875
    7. Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua

      MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv
      Maailman menoa
      44
      2081
    8. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      126
      2076
    9. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      23
      1903
    10. Vedonlyöntiä .

      Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka
      Ähtäri
      21
      1851
    Aihe