Oriveden viihde

Paikallinen

Olipas taas Oriveden pubeissa raivostuttavaa porukkaa eilen liikkeellä!

Eipä tarvitse taas hetkeen käydä!

17

829

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ToinenPaikallinen

      Samaa mieltä joka kerta. Jos haluat mennä ottamaan muutaman ja kuuntelemaan karaokea saati tutustumaan ihmisiin on näissä paikallis räkälöissä aina joku kaljupää tai muutenvaan iso egoinen kusipää jonka on pakko tulla uhoamaan tai soittamaan suuta olkoonkin että et ole sanaakaan sanonut näille vaan ollut omissa oloissasi tai muutaman kaverin kanssa. Ja jos näkevät että mies menee jonkun naisen kanssa juttelemaan niin se olisi kuin heiltä vietäisiin viimeiset naiset oikea punainen vaate. Hyvä itsetuntoisen miehen ei tarvitse tuollaisesta hermostua mutta nämä paikalliset huumehörhöt sunmuilla aineilla päänsä sotkeneet kyllä pahoittavat asiasta mielensä. Hauskinta heitä seuratessaan on ollut se että valitsevat aina sen heikomman kiusattavakseen. Kumma että se ulkopaikkakuntalainen karski isokokoinen äijä ei joudu näiden huumeveikkojen vittuilun uhriksi:) Koska näissä paikallisissa ei ole mitään valvontaa niin niinkauan minä kuljen ainakin Tampereella yöelämässä. Siellä on sentään asiallista porukkaa ja portsarit valvomassa menoa.

      • Teurastaja

        Onko pakko mennä saamaan nensä kipeäksi pysy kotona, jos egosi ei riitä puollustamaan omaa koskemattomuuttasi. Mistä ihmeestä näitä vinkujia oikein sikiää. Täytyis varmaan synnyttää tääkin apina uudestaan, niin vois onnistua ehkä tulemaan parempi yksilö tähän yhteiskuntaan, eikä tollanen armeijasta kieltäytyjä ja niuhottava mamin pieni kulta puppeli.


      • ToinenPaikallinen
        Teurastaja kirjoitti:

        Onko pakko mennä saamaan nensä kipeäksi pysy kotona, jos egosi ei riitä puollustamaan omaa koskemattomuuttasi. Mistä ihmeestä näitä vinkujia oikein sikiää. Täytyis varmaan synnyttää tääkin apina uudestaan, niin vois onnistua ehkä tulemaan parempi yksilö tähän yhteiskuntaan, eikä tollanen armeijasta kieltäytyjä ja niuhottava mamin pieni kulta puppeli.

        Armeija on kuule käytynä ja ihan aktiivi reserviläinenkin olen jos se on sitten joku osoitus siitä että aikuiset ihmiset olettavat saavansa ihan aikuismaista kohtelua. Ego riittäisi kyllä hiljentämään jokaisen suunsoittajan mutta viisas on se joka väistyy aineilla päänsä sekoittaneiden seasta kuin ottaisi riskin että itsekin sekoittaisi vapaa-aikansa turhiin viranomais touhuihin. Siksi asiallinen mesta on fiksumman ensisijainen valinta. Pysykää te piripäät vaan omienne joukossa rähisemässä ja jättäkää tavalliset huonon itsetuntonne ulkopuolelle.


    • Paikallinen

      Ja jos satut tilaamaan kaksi drinkkiä niin jo on kerjääjiä vierellä. En ymmärrä tätä kulttuuria.

    • NickName12

      Oriveden yöelämä on lomalla Kanarialla vielä tämän viikon.

      • Paikallinen

        Jaa kukas semmoinen on? :)


    • Jyeh

      Rönnille!

    • Mahu

      Onko Orivedelle avattu uusi ravintola?

      • uuttakko

        Olisi paikallaan!!!!


    • vhyurgrgwuras

      Oliko tappeluita illalla?

    • Alkuperäinen

      Juu, tälläistä se on. Minulla on paljon kokemusta Oriveden yöelämästä jo 70 luvulta asti. Siellä joutuu yllättäviin tilanteisiin tämän uusio nuorison kanssa. Olisi hienoa, kun sinne voisi tulla ottamaan muutaman kaljan ja muistella vanhoja hyviä aikoja. Mutta aina on joku kiukuttelemassa ja tarttumassa liian lähelle. Tulen taas kesällä mökille ja ilmestyn pubeihin. Antaisitte minun olla rauhassa ja ryypätään yhdessä.

      Terveisin

      Syntynyt Orivedellä, reservin upseeri, diplomi-insinööri, oman tien kulkija aina.

      Ken tietä kulkee, tien on vanki, vapaa on vain umpihanki. Sano yks kelkkamies Aaro Hellaakoski

    • Saunantaanopeasti

      Kyttääks ne kaljupäät siellä persettä?.

      • k4lju

        Joo, miespuolisten! :D


      • kroppameneesekaisin

        Onkohan vetänyt steroideja liikaa? Silloin alkaa yleensä hormonitoiminta sotkeentuun...
        keskustelu.suomi24.fi/t/13679376/vauva-lehdessa-rankkoja-faktoja-steroideista!


    • Yök15678

      Käykö noissa pubeissa vielä joku?! Sen verran on taso huono ettei onneks tartte vaivautua!

    • Juopotperäkamarinpojat

      Toijalassa ja Viialassa on samanlaisia paskapaikkoja. Harvoin jos käy niin silti joku tuntematon homokaljupääpullistelija tulee riitelemään turhasta. Luulis kapakan omistajien tajuavan miksi ei kukaan toistakertaa tule kun ne kotieläimet karkoittaa asialliset ja maksavat asiakkaat .

    • nickname124

      Eilen äiti haki pangenneen poikansa pois Sariannesta. Saa nähdä miten pitkään pysyy pois.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä

      Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai
      Ikävä
      94
      9277
    2. Persut: haluamme lisää veroja!

      Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki
      Maailman menoa
      57
      4826
    3. Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.

      https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.
      Maailman menoa
      41
      4521
    4. Jos samassa autossa istuu romani, somali ja venäläinen, kuka ajaa?

      Arvioiden mukaan romanit lähtivät noin 1000-luvulla liikkeelle pohjois-Intiasta. Nyt 1000 vuotta myöhemmin he ovat levit
      Maailman menoa
      54
      2845
    5. Numero josta kaivattusi tulee mieleen

      Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.
      Ikävä
      100
      1556
    6. Miksi pitäisit enemmän

      Minusta kuin siitä toisesta?
      Ikävä
      40
      1336
    7. Tämmönen höpsö

      Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress
      Suhteet
      44
      1276
    8. Heräsin taas sinä mielessä

      Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?
      Ikävä
      64
      1232
    9. Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera

      Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota
      Lieksa
      43
      1214
    10. Kannattaa toimia yleisesti ottaen

      Ajoissa. Vaikka miten paljon haluan ja tunnen, olen löytänyt nyt elämääni jotain uutta ja se todennäköisesti edistyy, jo
      Ikävä
      169
      1154
    Aihe