Missäs vika, kun suzuki ei toimi korkeilla kieroksilla ollenkaan.
Ennenkuin piston -88 vuosimallisen suzukin 1.5vuoden seisontaan autolla pystyi ajamaan pienillä kieroksilla, mutta moottoritiellä nykminen alkoi ja varsinkin ylämäessä jossa auto sammui.
Auto vain yksinkertaisesti hyytyy ja pakoputki paukkuu ja lopuksi sammuu.
Seuraavat osat vaihdettu:
>Bensasuodatin
>Bensapumppu'
>Virranjakajan kansi
>Tulppien johdot
>tulpat
Autolla kyllä ajoin halliin korjattavaksi, mutta töhökulli kaveri valutti bensat pois suodatinmateriaalin läpi ja sitten kaatoi takaisin..bensassa saattaa olla jopa vetta, mutta hiekkaa oli tankissa aivan helvetisti.
Kaveri myös puhalsi painepistoolilla letkuihin joten epäilen, että sielä saattaa olla tukos, eli saa tarpeeksi bensaa.
Autolla ajoin halliin ja sieltä se hinattiin ja auto ei pysynyt 45sec pitempää käynissä ja sammui, mutta nyt isäni kenen pihalla auto on seisonut vajaan 1.5vuotta on käynistellyt autoa tasaiseen tahtiin ja auto pysyy nyt ilman ongelmia käynissä, mutta kun pommittaa kovilla kieroksilla ylämäkeen niin auto hyytyy ja sammuu..sitten saakin odotella monta minuuttia, ennenkuin auto edes suostuu starttaamaan.
Rukoilen, että täälä olisi joku joka osaisi kertoa tarkemmin mikä autoani vaivaa!
Suzuki Sj413 ongelma
WOfwamfoawo
1
146
Vastaukset
- gyhfghgfhfghgfhgf
ps. Epäilen kaasaria että sielä olisi törkeästi likaa, mutta en ole koskaan ottanut autosta kaasaria irti ja puhdistanut.
Onkos kuinka vaikea operaatio?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja17322309Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant759512Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.297500Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va816340SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1825990Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot344986HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1084646Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1014396Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo872080Marin vetäs lopullisesti maton alta hallitusyhteistyöltä Kepun kanssa
Kurvinen on jo ennättänyt kommentoimaan, ettei Kepu ole koskaan enää kiinnostunut vasemmiston kanssa hallituspaikasta, k801377