nouseva skorpioni ?

Olen leijona ja nouseva skorpioni minkälainen olen?
3541
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Itse olen syntynyt "keskellä" leijonan merkkiä ja "keskellä" nousevaa skorpioni-merkkiä. Tämän olen vahvistanut ties kuinka monelta astrologilta ja laskurilta.

Olen erittäin määrätietoinen ja draamahakuinen. Lisäksi olen itsenäinen ja vahva, joskus jopa liikaakin, sillä poljen helposti ihmiset jalkoihini huomaamatta. Mutta olen myös erittäin sosiaalinen ja hauska, joka on taannut valtavasti hyviä ystäviä. Olen hyvä kuuntelija jonka vuoksi ihmiset turvaavat minuun. Pinnani on pitkä, joten en kyllästy/suutu juurikaan koskaan.

Huonoja puolia onkin sitten toisinaan tämä dramaattisuus..liioittelen asioita, jota realistisemmat ihmiset eivät ymmärrä. Lisäksi olen johtajatyyppi, jolloin moni kokee että pomotan. Lisäksi miehet karttaa kaltaistani naista, sillä heidän pitäisi saada olla vahvempia, joka ei minun kanssani aina onnistu. Olen erittäin terävä kielinen, joten kun suutun (todella todella harvinaista minulle), niin loukkaan liian pahasti. Riitoja ei siis yleensä voi sovitella, sillä sanani katkaisevat suhteen lopullisesti.

Jos olet leijona ja todella nouseva skorpioni, niin todennäköisesti tunnistaisit itsesi noista. Ja yleensä näillä merkeillä varustetut ihmiset eivät jätä mitään arvailujen varaan. Tiedät siis mitä olet...

Äänestä

Leijona ja nouseva scorpioni? Leijona ihminen on ylväs,ylimielinen paskiainen ja Scorpioni on pirullisuuden mestari,vittuilun ammattilainen. Osaatko yhteenlaskun.

Eipä silti: Minä olen Neitsyt ja nouseva Scorpioni.Neitsyt ihminen on näykkijöitten ja kritiikin maaailmanmestari ja scorpioni on sun kans samaa.

Haasteita kylliksi.Leijona.Et huono ole.Oinas on maailman suurin paska,saatanallisen julmuuden, vittumaisuuden, riitelynhaluisuuden olympiavoittaja.

Hyvät jatkot sinulle.

Äänestä
  • Toivottavasti ei joka sana pidä paikkaansa toisten ihmisten mielestä, mutta jos tuollaista ei itse huomaa vaan muut vain ajattelevat niin ja leijona ylpeänä kuvittelee itsestään liikoja, mutta toisaalta minulle ei ole koskaan sanottu että olisin ilkeä tai petollinen tai muutakaan vaikka olen leijona ja nouseva merkkini on skorpioni, ja toivon todellakin ettei kukaan tule koskaan tuollaista minusta ajattelemaan...!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


..... kirjoitti:

Olen leijona ja nouseva skorpioni minkälainen olen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu