Kyllä mahtaa olla takiaispallukka Soinilla verenpaine katossa. Taas meni yksi lupaus, eli bensaveroa aina vain nostetaan ja kuitenkin pitää selitellä kaikki parhain päin yhdessä uusliberaalien Sipilän ja Stubbin kanssa.
Sika. Sika. Sika.
Sika. Sika. Sika.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Muistankohan minä ihan väärin, mutta aeikös Soini persuineen luvannut, ettei polttoaineveroa nosteta.
http://www.talouselama.fi/uutiset/timo-soini-kepu-on-jalleen-kurittamassa-kehakolmosen-ulkopuolisia-suomalaisia-3473744
Kepu kurittaa ja Soini siunaa.
Kiitos Timppa hyvästä yhteistyöstä.
MInisteriaudi voisi jättää, jos Soini olisi rähmällään Sipilän edessä. Eikä se rähmälläänolo ole Soinille edes vaikeaa, sillä pömppövatsa pitää sentään naaman irti Sipilän kengistä.
Soinin lupaukset ovat saman arvoisia kuin meillä ennen sanottiin tuollaisten miesten lupauksista eli "se on sama kuin hevonen veteen paskantaa"
Paskaa molemmat, mutta hevosen paskasta on sentäs jotain hyötyä.
Yli 90% PS:n vaalilupauksista on petetty, joissakin yksittäisissä asioissa lehmänkaupoilla saaneet jotain mukaan, mutta valtaosin kaikki mennyt. PS on Vanha puole. Ei ollut mikään saateentekijä vaan aivan samanlainen puolue kuin muutkin.
Näin loihe lausumahan.............
https://www.google.fi/url?q=https://www.suomenuutiset.fi/soini-keskustan-ja-sipilan-vaara-linja-rokottaa-liikkumista/&sa=U&ved=0ahUKEwiDz5LgmfjLAhWBfiwKHRIvDQAQFggfMAY&usg=AFQjCNGoPcqffk93T71nw3O5yQsTAnP0Kg
Joo, Soini mölisi katteettomista lupauksista.
Tällaisia miehiä meillä on sitten hallituksessa, miten ihmeessä mies kehtaa vielä tulla tv:n koko kansan eteen?
Pelle!
Ei ole todellista!
https://www.google.fi/url?q=https://www.perussuomalaiset.fi/news/slunga-poutsalo-pakolaiskriisin-laskua-ei-saa-maksattaa-suomalaisella-autoilijalla/&sa=U&ved=0ahUKEwjzlNCnpPjLAhXHCCwKHY8yAyQ4FBAWCBIwAw&usg=AFQjCNGPBVuKUgD98rds6KAxijA38e7nnA
Tällainen puolue on se jota minäkin äänestin viime vaaleissa. Häpeä jonka tunnustan ja olen jo tuttavilleni tunnustanut. Se säilyy minun itsehäpeänä koko loppuelämäni.
Minäkin olen aikoinani tukenut persuja. Pyydän anteeksi, että olen ollut joskus tukemassa sitä poliittista ps-paskakasaa.
Ei sun tarvi pyydellä anteeks. Timo Soini jo pyytelee anteeks äänestäjiltään, että joutuu tekemään näin vastenmielisiä päätöksiä. Tulikohan tää Timpalle yllätyksenä, ettei hallituksessa voikaan luvata pelkkää hilloa ja hunajata.
Kateellisten panettelua.
Koska persut ovat olleet ihmisiksi?
Kunnallisvaalien 2008 aikaan persuista tuli rasistinen vihapuolue ja siinä suhteessa tilanne on vain pahentunut. Mäkipään mummokin hyysää umpirasistia. Hävetkää petturipersut! Teidän petospolitiikallenne ei kukaan ole kateellinen, mutta sitä poliittista mädännäisyyttä inhotaan 24/7 ihan oikeutetusti.