MIKÄ OIS OULUSSA PARAS/RAUHALLISIN KAHVILA TAVATA TUTTUJA?
oulun paras kahvila
ANU
83230
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
HAAPALAHDEN SHELL, siellä on alkanut käymään jotain narkkareita... eilenkin siellä oli joku pilottitakkinen pariskunta aivan kaasuissa, ja erehdyin katsoomaan sitä jätkää liian kauan, niin heti oli tulossa kimppuun , ja olisi varmasti tullukin ellen olsi hallinnut hermojani. Sitten vielä ihmettelette miksi meille hankitaan sähkötainuttimia, eihän nuo tuollaiset kun innostu jos laittaa pippuria silmiin.
Missä sun tutut käy, kaippa se on oikee paikka.
SIELT SAA VAIKKA MITÄ.
bisketti on musta tosi kiva ja siel on ok.hinnat,sekä hyvät leivokset ja kahavit.kesällä linnankahvila(!),raatin saaressa,siinä tuiran siltojen kupees=)
Ylivoimaisesti paras paikka jos arvostaa hyvää kahvia ja tarjottavia tuotteita.
aamupala esim. Oulun edullisin.
Kahvia maha täyteen, sämpylää, pullaa, erilaisia leikkeleitä, ja kaikki taatusti tuoretta, koskane tehdään siellä itse.
aamupalan hinta 5 euroa.
Ja huom !, siellä on iltalehti.
muuten kodin juhliinkin edullinen paikka tilata kaut, muut vermeet.
vakioasiakkaana jo muutaman vuoden.
Patongit oulun parhaita.
saa tuoretta pullaa ja kahvia, ruokaakin
viikolla rauhallista, mutta viikonloppuna ei varmasti saa olla rauhassa kun porukkaa niin julmetusti
Mielestäni paras kahvila on Bisketti muttaa parhaat kahvit silti keittää tuiran teboil ( siellä saa polttaa sisällä jos halajaa)
ei sitten ainakaan teboilille