Kuinkahan paljon tämä hallitus olisi joutunut

leikkaamaan jos Vasemmisto olisi jatkanut hallituksessa ,kaksi typerintä Vasemmistolaista ministeriä, joille tämä kansa nauraa vielä pitkään ,onneksi kentällä vihellettiin peli poikki .Tämä tietenkin opiksi ja neuvoksi koskaan ei saa tätä puoluetta päästää mihinkään hallitukseen koskaan enää .
892
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Haglund ja Vapaavuori sanoivat että Kataisen/Stubbin hallituksen viimeinen vuosi oli katastrofi kun vasurit ja vihreät olivat jo lähteneet hallituksesta ja vieneet kaiken järjen mennessään.

Äänestä

Miten sellaista voi viedä mitä ei koskaan ole ollutkaan hhhe

Äänestä
  • Jäljelle jääneiltä puolueilta se järki puuttui kun äänestivät eduskunnassa hallituksessa itse sopimiaan päätöksiä vastaan. Suurempaa järjettömyyttä tuskin politiikasta löytyy.

    Äänestä

Viime vuoden huhtikuun eduskuntavaaleissa Vasemmistoliitto oli ainoa puolue, joka vastusti veronkiertäjien hyysäämistä ja leikkauspolitiikkaa. Paskalehtien propagandakoneisto sai äänestämään persuja ja kokoomusta. Jäljet on nyt nähty.

Äänestä

Vasemmmisto lähtiluikkimaan pakoon vastuuta ,tämä nostetaan esiin aina sen varmasti lupaan .

Äänestä
  • Ei ihme että puolueen kannatus romahti viime vaaleissa .ja alasmeno näyttää jatkuvan .

    Äänestä

  • Olihan se tietysti vastuutonta hallituksen ainoina järki-ihmisinä jättää hallitus huntaloiden hoitoon.

    Äänestä

  • Järki on jälkijättöistä kun Vasemmistosta on kysymys ,sieltä on vähäinenkin järki lähtenyt paenneeko koskaan takaisin ,ei varmasti sisäsiittoiset Vasurit siittävät Kontulan tapaan, samoissa piireissä eläviä ,veli panee siskoaan ,sulla on paree kuin äirellä ,niin se iskäkin sanoo siinä on Vasemmiston perheidylliä .

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Opiksijaneuvoksi kirjoitti:

leikkaamaan jos Vasemmisto olisi jatkanut hallituksessa ,kaksi typerintä Vasemmistolaista ministeriä, joille tämä kansa nauraa vielä pitkään ,onneksi kentällä vihellettiin peli poikki .Tämä tietenkin opiksi ja neuvoksi koskaan ei saa tätä puoluetta päästää mihinkään hallitukseen koskaan enää .

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu