Valtion perseaukinen sossuhuolto tarvitsee taas roponne koska elättivariksia on taas tullut lisää ja kassa on tyhjä.Suomessa on menossa kansan kuppaaminen ja nää pääjehut tietää mistä on paras niitä nussia.Suomalainen työssäkäyvä jonka on pakko käyttää omaa auto kiitos julkisen liikenteen alasajon on se tyyppi jonka kukkarolle on hyvä käydä! Hän ei pysty puolustautumaan koska auto on työkalu jolla hän käy työssä ja siihen nämä kuppaustoimet taas iskee!Suomi elää bensaveroista surkea lause mutta totta!Suomesta poiketen muissa pohjoismaissa ei ole lähdetty näin kapiseen touhuun kun tiedetään mitä se merkitsee.Suomen päättäjät ajavat meidät ahdinkoon ja lopuksi sossun luukulle sitäkö he siis todella haluavat?Työnteon pitää kannattaa mutta jos palkat katoaa veoihin ja käteen jää vain se määrä jonka saisit ilman ponnnistuksia sossusta alkaa tyhminkin härmäläinen ynnäämään kantsiiko?Terveisiä perseestä lauloi jo aikanaan Antti mutta tuntuu että nyt on puikoissa pellefantti.
Vastaukset 5
- suomahjdlölf
Sulla oli vaikeaa tekstiä, oletko ulkomaalainen.
- Jättivahinko
Suomalaisiin on Nokian Renkaat saanut pinttymään järjettömän tavan huonontaa pinnotetut tiet sorateiden kaltaisiksi käyttämällä kovametalipaloja kumirenkaissaan. Missään muussa maailman maista ei sellaisessa mittakaavassa tuhota tahallaan teitä kuin meillä Suomessa. Mitkään verokeräykset autoilijoita ei voi saada teitä kuntoon, koska ne tulisi pinnoitta jokajoulukuu, helmikuu ja toukokuu. Sellaisia ruuhkia kestä autoilija, eikä sellaisia jättirahoja ole käytännössä.
- dippadappadiii
Totta turiset. En ole paikan päällä käynyt, mutta olen kuullut, ettei Afrikassa käytetä missään nastarenkaita.
- opelius
Eduskuntaan joka vuosi 200 miljoonaa ja mitä me tällä rahalla saamme? Jos suoraan sanotaan vitun puutteessa mulkkuja esitteleviä puutarhapellejä jotka "puhuu" niin totta kuin osaa.
- opelius
Plus että ne sopeutuu.......
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 901348
- 45727
- 20659
Sinisilmäiselle tutulle miehelle
Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit49640- 53618
- 79614
- 47591
Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön
Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o132568- 50563
Ylen typerät rinnastukset.
Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan190551