Minne verorahat viedään?

mhinfyrkatmeni

Valtion perseaukinen sossuhuolto tarvitsee taas roponne koska elättivariksia on taas tullut lisää ja kassa on tyhjä.Suomessa on menossa kansan kuppaaminen ja nää pääjehut tietää mistä on paras niitä nussia.Suomalainen työssäkäyvä jonka on pakko käyttää omaa auto kiitos julkisen liikenteen alasajon on se tyyppi jonka kukkarolle on hyvä käydä! Hän ei pysty puolustautumaan koska auto on työkalu jolla hän käy työssä ja siihen nämä kuppaustoimet taas iskee!Suomi elää bensaveroista surkea lause mutta totta!Suomesta poiketen muissa pohjoismaissa ei ole lähdetty näin kapiseen touhuun kun tiedetään mitä se merkitsee.Suomen päättäjät ajavat meidät ahdinkoon ja lopuksi sossun luukulle sitäkö he siis todella haluavat?Työnteon pitää kannattaa mutta jos palkat katoaa veoihin ja käteen jää vain se määrä jonka saisit ilman ponnnistuksia sossusta alkaa tyhminkin härmäläinen ynnäämään kantsiiko?Terveisiä perseestä lauloi jo aikanaan Antti mutta tuntuu että nyt on puikoissa pellefantti.

5

142

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • suomahjdlölf

      Sulla oli vaikeaa tekstiä, oletko ulkomaalainen.

    • Jättivahinko

      Suomalaisiin on Nokian Renkaat saanut pinttymään järjettömän tavan huonontaa pinnotetut tiet sorateiden kaltaisiksi käyttämällä kovametalipaloja kumirenkaissaan. Missään muussa maailman maista ei sellaisessa mittakaavassa tuhota tahallaan teitä kuin meillä Suomessa. Mitkään verokeräykset autoilijoita ei voi saada teitä kuntoon, koska ne tulisi pinnoitta jokajoulukuu, helmikuu ja toukokuu. Sellaisia ruuhkia kestä autoilija, eikä sellaisia jättirahoja ole käytännössä.

      • dippadappadiii

        Totta turiset. En ole paikan päällä käynyt, mutta olen kuullut, ettei Afrikassa käytetä missään nastarenkaita.


    • opelius

      Eduskuntaan joka vuosi 200 miljoonaa ja mitä me tällä rahalla saamme? Jos suoraan sanotaan vitun puutteessa mulkkuja esitteleviä puutarhapellejä jotka "puhuu" niin totta kuin osaa.

    • opelius

      Plus että ne sopeutuu.......

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna niin nättinä Amsterdamin Business Foorumilla

      Upeasti edustaa taas Suomea ulkomailla meidän kansainvälinen superstaramme. Miksei persuilla ole ketään siedettävän näk
      Maailman menoa
      51
      7586
    2. Juuri nyt! Parturi bongattu Sannan seurassa!

      🌐 Breking News 📢 🗞️ 🆕 Kaksikko bongattu Suomen Helsingin Töölöstä. Kyllä. Sieltä samasta Töölöstä, josta kuppakin
      Maailman menoa
      20
      7314
    3. Persujen Anna Koskela kaahasi 172 km/h

      Kuvasi samalla myös videota, jonka sitten myöhemmin poisti. Jotenkin tuntuu persuilta lähtevän nyt kaikki lapasesta, va
      Maailman menoa
      67
      7194
    4. Sofia Virran pahoinpitelyä puolustetaan netissä

      HS soitti Virran pahoinpitelyä puolustaneille https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011516353.html
      Maailman menoa
      165
      6798
    5. Työeläkkeiden maksaminen on lopetettava

      Suomen talous on palkansaajien vuosikausia heikentyneen ostovoiman vuoksi niin kuralla, että palkkasumman jakamisessa ta
      Maailman menoa
      45
      6666
    6. Koska Minja Koskela ja Sofia Virta kääntyy islamiin?

      Sekä vihreät että vasurit selvästi pitävät islamista ja muslimeista, varsinkin naiset, joten voidaan olettaaa että nuo k
      Maailman menoa
      73
      5672
    7. Purra tekee hyvää työtä, me suomalaiset haluamme että hän jatkaa myös

      seuraavan hallituksen valtiovarainministerinä. Kovina aikoina pitää olla kova.
      Maailman menoa
      18
      5668
    8. Ratkaisujen tarjoamisen sijaan SDP on keskittynyt levittämään väärää tietoa

      Kokoomuksen kansanedustaja Martin Paasi on turhautunut eduskunnassa käytävään salikeskusteluun. Hän kertoo, miksi. – Ko
      Maailman menoa
      101
      5435
    9. Sebu Tynkkynen vaatii Ulkopoliittisen instituutin rahoituksen leikkaamista

      kun UPI:n tutkija kritisoi Tynkkystä, Mikä Trump tuo Tynkkynen oikein luulee olevansa? https://www.iltalehti.fi/politi
      Maailman menoa
      21
      5390
    10. Miksi media ei ole tutkinut Li Anderssonin antifa-yhteyksiä

      Antifa on väkivaltainen äärivasemmistolainen terrori-järjestö, joka USA:ssa on nyt kielletty. Andersson itse on äärivas
      Maailman menoa
      106
      5045
    Aihe