Sain paniikkiin lääkkeet ja pystyin tänään käymään töissä. Oli mukava työpäivä. Aurinkokin paistaa :)
Sain lääkkeet
7
288
Vastaukset
- Mikä-olisi-paras
Mikä lääke kyseessä, kun jokainen lekuri on määräämässä mitä milloinkin ja enkä tiedä mitä niistä alkaisi kokeilla kun lääke tekee aloittaessaan niin sairaaksi ja sitä pitäisi kestää 3-viikkoa tai enemmänkin ja olla sisätiloissa horkassa.
- Tiedosta-kiitollinen
Hei föhskgh, Kerro ihmeessä toisillekin mikä on niin hyvä lääke että tehoaa ja ilman hikihorkkia ja oksennuksia ym.
- Artsi4657
Joillekin tulee haittavaikutuksia enemmän tai vähemmän. Jos olisi vielä pakko, kokeilisin venlafax/efexor. Itsellä ja parilla kaverilla kokemuksia lääkkeestä.
- ftyguhijok
Kumpi parempi erektio-ongelmien suhteen, siis kumpiko lääke Venlafaksiini vai Efexor aiheuttaa vähemmän ko. ongelmia? Näin yleistäen.
- rthcfsjht
ftyguhijok kirjoitti:
Kumpi parempi erektio-ongelmien suhteen, siis kumpiko lääke Venlafaksiini vai Efexor aiheuttaa vähemmän ko. ongelmia? Näin yleistäen.
Efexor on brändinimi tuotteelle, jonka vaikuttava aine on venlafaksiini. Samaa vaikuttavaa ainetta sisältäviä tuotteita on markkinoilla useita.
Venlafaksiini aineena antaa hyvin samankaltaista kyytiä kuin amfetamiini. Lyhyessä juoksussa voi tulla lisää vauhtia toimintaan, potkua erektioon ja seksuaalihaluihin, mutta keskipitkällä ja pitkällä aikavälillä seksuaalitoiminnot usein vaurioituvat ja tunnemaailma hiipuu, mukaan lukien seksuaalihalutunteet. Vaikutus voi olla osittain tai kokonaan pysyvä lopettamisesta huolimatta.
Toivottavasti selvensi asiaa. - Artsi5478
Oletko itse käyttänyt lääkettä vai oletko lukenut jostain?
Minulla 75 mg venlaa lievästi väsytti, rauhoitti, poisti pelkotiloja ja antoi erinomaiset positiiviset unet. Seksihäiriöitä tuli. Kovetti myös sopivasti vatsaa, joka oli löysällä. Hitaasti lopettamalla vieroitusoireita ei oikeastaan ollut.
Vuosien käytöstä en pysty sanomaan koska käytin 7 kk. Tilanteeseeni venla oli hyvä lääke. Cipralexia en pystynyt syömään.
Riski masennuslääkkeissä on sama kuin kolesteroli- ja verenpainelääkkeissä.
- Artsi5466
On sama lääke. Masennuslääkkeet tuppaavat vaikuttamaan seksihommiin negatiivisesti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 703149
- 622495
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.562136Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?
Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1942045- 551952
- 421594
- 401560
Mä en jaksa suojella sua enää
Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t141253EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!
"Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p1391168- 61083