Krav Magan starttikurssi

ravmaka

K4 Center järjestää Krav Magan starttikurssin aloittelijoille la 16.4 ja jatkokurssin su 17.4 Tampereen Hervannassa.

Starttikurssillamme opit turvallisen ja tehokkaan tavan harjoitella Krav Magan kanssa. Opit oikeat asennot, otteet ja liikeradat tärkeimpien perusliikeiden suorittamiseen. Harjoitteluun sisältyy nopeutta, voimaa ja kehonhallintaa kehittäviä liikkeitä.

Krav Magaa täydennämme liikkuvuus- ja

kehonpainoharjoitteilla. Kurssi on suunnattu ensisijaisesti aloittelijoille, mutta toimii myös hyvänä kertauksena pidempään harjoitelleille.

Jatkokurssillamme opit oikean suoritustavan Krav Magan kilpailulajeihin: taisteluun ja puolustukseen. Opit paitsi tehokkaan tavan nostaa raskaitakin henkilöitä, myös taloudellisen tekniikan jolla pystyt

suoriutumaan pidemmistä aikajanoista. Kurssin monipuolisesta sisällöstä hyötyvät niin peruskuntoilijat kuin myös kilpailijat.

Kurssin jälkeen harjoittelua voi jatkaa ryhmäliikuntatunneillamme jopa 4 kertaa viikossa.

Kurssiemme ohjaajat ovat harjoitelleet lajia yli kaksi vuotta ja suorittaneet kansainvälisen organisaation ohjaajakoulutukset.

Seuramme edustajat ovat tehneet useita Suomen ennätyksiä sekä voittaneet lukuisia kansallisen tason mitaleita. Merkittävimpinä kansainvälisen tason saavutuksina Krav Magan MM3 ja EM1.

Starttikurssi: lauantaina 16.4. 2016 klo 12-14.00.

Jatkokurssi: sunnuntaina 17.4. 2016 klo 12-14.00.

Paikka: Hervannan Vapaa-aikakeskus, Lindforsinkatu 5 (sali 136)

Hinta: Starttikurssi 200 €, Jatkokurssi 200 €

Huom: molemmat kurssit yht. 300 €.

Kursseilla varusteiksi riittää sisäliikuntavaatetus , juomapullo ja pankkikortti.

Kaikenkokoisia vastustajia on seurallamme riittävästi, joten omia ei tarvitse ottaa mukaan. Kurssin yhteydessä voi myös ostaa käytetyn Krav Maga puvun edullisesti.

Kurssien maksuun hyväksymme myös Smartumin kulttuuri- ja liikuntasetelit, TYKY-kuntosetelit, TYKY-online ja Sporttipassin, Käteisen ja Pankkikortin.

Muita lajeja seurassamme: Mattopaini, thai- ja kilpanyrkkeily

Lisäinfoa lajista www.k4.fi

Kursseilla paikkoja rajoitetusti, joten imoittaudu pian.

Molemmat kurssit alkavat tasan 12:00, joten saavu paikalle hyvissä ajoin.

Tiedustelut/ ilmoittautuminen:

http://www.k4.fi/yhteystiedot/ota-yhteytta/

tai puh: 040 758 9862 Niko Tarvainen

Tervetuloa kauempaakin, - ympäri Suomea !

3

270

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ravmaka

      Ensin meille naurettiin ja sitten taas naurettiin, mutta nyt olemme maailman suurin ja vieläkin meille nauretaan ...tana.

    • kumikeijonen

      Taitaa olla taas joku häirikkö täällä kirjottelemassa tekaistuja juttuja..
      Suosittelen ilmoittamaan poliisille tästä idiootista!

    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      99
      6592
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      366
      6166
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      60
      3043
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      111
      2514
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      108
      2165
    6. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      125
      1804
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      19
      1663
    8. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      181
      1340
    9. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      34
      1315
    10. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      73
      1237
    Aihe