Huomenta kaikille

Aspergerinfo

Kuinka teillä muilla soluilla on viikonloppu alkanut? Itselläni oikein mukavasti näin hieman yli kolmen viikon valvomisen jälkeen. Koska minulla on kolmen erittäin pätevän neuropsykiatrian ammattilaisen diagnosoimana todettu olevan tavallista vahvempi psyyke, en ole vielä joutunut Haartmaniin, sillä, Helsingistä on käytännössä psykiatriapalvelut lopetettu kokonaan. Eli, nyt siis asustelen yksin täällä kotonani ja pidän huolta itse itsestäni sen verran kuin pystyn.

Muutaman kuukauden päästä tulee kotiini Susi. Menetin rakkaan koirani melanoomaan tässä muutamia viikkoja sitten, jonka kanssa elin 24/7 13 vuoden ajan. Nyt hän on purkissa hyllyssäni, sekä kulkee mukanani ikuisesti.

Eli kotiini siis tulee isokokoinen harmaa SUSI lähiaikoina, parasta on naapureiden totutella jo ajatustasolla tähän. Minulla on synnynnäinen LAHJA tulla eläinten kanssa toimeen sekä kouluttaa eläimiä, olen "harrastellut" sitä 2-vuotiaasta asti. Itse asiassa jo ennen syntymääni. Mutta näin. Kaikkea hyvää kaikille "neuropsykiatrisesti" poikkeaville.

aspergerinfo.foorumi.eu

4

122

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Apergerinfo
    • Aspergerinfo

      Näppikseni taitaa olla hajoamassa kun kirjoitusvirheitä tulee. Eli Aspergerinfo ja taitaa tuolla linkitetynkin foorumin otsikossa on jokunen ylimääräinen, mitä ei olisi pitänyt olla. Mutta, elämä jatkuu ja kaikki on hyvin.

    • JaUudenYstävänNimiOn

      Hauska kuulla, että saamme uuden ystävän. Onko ihmisen paras ystävä jo fb:ssä?

    • onko_OK

      En harrasta naamailua. Suorastaan INHOAN kaikkien ihmisten pärstäkertoimia; olen niille nk. "allerginen". Enkä halua siedättäytyä. Valitsin näin.

      Mutta kannattaa lukea Janovin kirja nimeltä HUUTO SISIMMÄSTÄ.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      93
      2059
    2. Perusmuotoiset TV-lähetykset loppu

      Nyt sanoo useiden HD-muotoistenkin kanavien kohdalla äly-TV, ettei kanava ole käytössä, haluatko poistaa sen? Kanavia
      Apua aloittelijalle
      167
      1520
    3. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      74
      1289
    4. Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa

      Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.
      Maailman menoa
      236
      1170
    5. No ei sun asunto eikä mikään

      muukaan sussa ole erikoista. 🤣 köyhä 🤣
      Ikävä
      73
      1160
    6. Hyvin. Ikävää nainen,

      Että vainoat ja stalkkaat miestäni.onko tarkoituksesi ehkä saada meidät eroamaan?no,siinä et tule onnistumaan
      Ikävä
      87
      1074
    7. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      150
      1018
    8. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      243
      962
    9. Katsoin mies itseäni rehellisesti peiliin

      Ja pakko on myöntää, että rupsahtanut olen 😆. Niin se ikä saavuttaa meidät kaikki.
      Ikävä
      51
      916
    10. Uskomaton tekninen vaaliliitto poimii rusinoita pullasta

      Korni näytösesitelmä menossa kaupunginvaltuustossa. Juhlia ei ole kokouksista tiedossa muilla, kuin monipuolue paikalli
      Pyhäjärvi
      88
      891
    Aihe