Eikö Suomi olekkaan demokratia?
Miksi Tiitisen listaa ei julkaista?
Vakaa-Vanha-Väinämöinen
454
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Ylsinkertaisesti sen vuoksi että suomessa ei ole nähtykkään demokratiaa, Suomessa on keskiaikainen virkamies- ja poliitikkodiktatuuri.
Olisihan se mukava nähdä kokoomuksen, kepun ja demareiden nimet isänmaan "pettäjien" listalla.
Suomi on SAK-mafian diktatuuri. Verovapaus ja rahaa jemmassa vaikka missä. Kun SDP häviää vaalit, ulkoparlamentaarinen toiminta vahvistuu heti. Yhteiskuntarauhan häirintää, lakkoja, lakkouhkauksia, mielenilmaisuja, kiristystä, julkisesti uhkaillaan työntekijöitä turpiin antamisella, ja mitä "seinien sisällä"?
SAK = SDP
Miten SAK ja SDP liittyvät Tiitisen listaan. Tiitinen listaa DDR:ssä käyneitä porvareita isänmaan pettureiksi. Laittasivat listan näkyviin niistä ketkä porvarit eivät olleet DDR vihamielisiä.