mistä voisi johtua että alapää, ja valkovuoto haisee kamalalle, oikeastaan pistävälle? ja välillä tulee verta (tai sellasta ruskehtavaa/punertavaa valkovuotoa (?) menkkojen välissä) siis silloin kun menkkoja ei ole. sukupuolitautia minulla ei ole, sen tiedän. pari kertaa ollut sängyssä ja kumi ollut käytössä eikä ollut suuseksiä. kiitoksia jos joku vastaisi :/
haju...
tyttö
41111
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
todennäköisesti emätintulehdus. käy lääkärin vastaaotolla, hän voi antaa sinulle pumpulipuikon jota käyt sipaisemassa emättimessä laboratorion veskissä. tuloksen näytteestä saat jo saman päivän aikana ja mahdollisen lääkekuurin samalla. nämä emätintulehdukset ovat yleisiä vaivoja, mutta kannattaa hoitaa pois.
tämä tuli ekana mieleen, mutta voihan se olla jotain muutakin. mars lääkäriin!
Sanoisin että virtsatietulehdus, joka voi tosin myös olla seurausta Klamydiasta. Kannattaa hakea lääkkeet tulehduksen hoitoon ja mennä klamydiatestiin.
kiitoksia. mutta siis sukupuolitauti ei voi olla kyseessä.. mutta täytyy sitten lääkäriin mennä. mitäs se sitten maksaa, ja ihan gynelle vai tavalliselle..?
...terveyskeskuslääkäri riittää. olen joskus mennyt päivystyksen kautta, eli maksaa terveyskeskusmaksun verran. voihan sitä tietysti tilata ajankin terveyskeskuslääkärille, jos oireet ei tunnu niin pahoilta. silloinkin sen hinta on se terveyskeskusmaksu, odottamaan vain joutuu kauemmin. ainakin emätintulehdus on niin yleinen, että sen pystyy diagnosoimaan tavallinenkin lääkäri, ei tarvitse erityisesti gyneä.