Vanhemman valkean mersun kuskilla on vaikeuksia käyttää suuntavilkkua. Auto pyörii Suonenjoella ja Saikarintiellä. Joko auto huoltoon tai kuski opettelemaan liikennesääntöjä.
Vanha mersu ja vilkut!
14
698
Vastaukset
- porkkana-mies
Porkkana perseeseen ja vesiliukumäkeen :p
- Homoteikäytävilkkua
Joku paskanaama punasella pakulla tekee samaa, joutas tappaa itsensä hän.
- youngriverr
Turvapaikanhakijat saaneet ajokortteja ja natsirasistit vauhdissa.
- lipipau
Suvakki-akan piti taas päästä heiluttamaan natsikorttia...muuta irakiin.
- aladinparis
Helpompaa olla olematta rasisti ja meuhkata muiden tekemisistä tai olemisesta. Se aivan helppoa kun vähän harjoittelee eikä niuhota kaikesta.
- freeti
Pahimpia rasisteja ovatkin nirppanokat ja höyrypäät, joiden mielestä mikään ei ole hyvä eikä kukaan muu toimi oikein kuin he.
Ei persujunttien mielenkiinto riitä joka asiaan eikä vauhkoamaan kaikesta. - jelluli
Tollot kuvittelevatkin että rasisteja ovat jotkut perusjuntit. Että eivät ole suvaitsevaisia eikä ymmärtäväisiä. Siinä he lyövät päänsä karjalan mäntyyn harhoissaan. Rasisteja ovat nirppanokkaiset hienohelmat sekä itsetietoiset höyrypäät, jotka pyrkivät hallitsemaan kaikkia asioita mielensä mukaan. Näihin suvakkien täsmäiskujen tulee kohdistua.
- dfghsrt6
hitsinpimpula.... kun suurin osa suvakeista on juuri niitä itsetietoisia höyrypäitä.
- jarkuli
Ei ole kyse suvakkien psyykkeen tilasta, vaikka he tekevät myös virhearvion siitä ketä ne rasistit ja rasistimieliset ovat. Persusjuntit tallaavat tasaisesti kovinkaan välittämättä kansojen tai ihmisten tilasta. Nirppanokat taasen, jotka katsovat lähes kaikkia pitkin nenänvartta, ovat erittäin suvaitsemattomia sekä tiedostavat sen että muut ovat alempaa rotua. Samoin ylivirkeydestä kärsivät höyrypäät eivät voi sietää mitään muuta kuin omaa viisasteluaan. Nämä ryhmät eivät ole sitä tolkun väkeä, vaan ovat rasistien aatelia.
- lilveliyo
Hienoa ihmiset, joku valittaa amismarko ysikutosen vilkkujenkäytöstä ja keskustelu muuttuu vammaiseksi "senkin suvakki" "rassismi!" -tyyliseen turhaan väittelyyn. Vaikka tässä pitäis yrittää samaa köyttä vetää, kuitenkii suomalaisia ku ollaan.
- svinhuvudit
Millon suomalaiset vetäneet yhtä köyttä? Ehkä viimeksi itsenäistymisen aikoihin. Joskin silloinkin tapahtui muutamat lahtaukset.
- jorrkuli
En ikinä voisi kuvitella asuvani jossakin Suonenjoella, hui.
- hermannijoke
Sinun kuvitelmat ei ketään kiinnosta.
- jörötin
ei oo korttiakaan nykysin sen verran vahvat kahvit yrityksessään
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.774642- 1801947
- 1241630
- 1321186
Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan
Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️161121- 351056
- 78953
- 52916
Hyvää huomenta!
Mietin miten suhtaudut minuun, jos kerron tunteista. Voinko enää sen jälkeen olla samassa paikassa kanssasi, jos koet as78882- 4848