Rinne on ammattihuijari

Taas kusettaa äänestäjiä itkemällä Nordeasta. Onnistuuhan se, demu on tyhmä.

Tosin asia on näin, Nordean ylivoimaisesti suurin omistaja on Sampo. Sammon ylivoimaisesti suurin omistaja taas on Solidium. Ja Solidiumin ainoa omistaja taas on – Suomen valtio.
552
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Voi voi urpo. ota ensin selvää asioista , ennen kun mutu tuntumalla kirjoittelet skeidaa.

Äänestä
  • Kyseessä lienee taas idiootti persu, jolle raivo vie järjen.

    Äänestä


Miten on ylipäätään mahdolista että SDP on ollut Nordean asiakas.

Norde on:

- ylikansallinen
- yksityinen
- suurpankki

Eikö Lindtman ole hokenut itsensä käheäskis ylikansallisten yksityisten suuryritysten pahuudesta?

Sinänsähän niitä on ihan turha kritisoida.

Ylikansallinen yritys pärjää siis monessa maassa. Se on siis luultavasti permpi kuin kansallinen.

Suuryrityksellä on resurssit myös kalliiseen ja paljon investointeja vaativaan toimintaan.

Yksityinen toimija on luonteeltaan kustannustehokas. Se ei luo turhaa hallintoa rasituksekseen, kuten julkinen AINA tekee.

Suomi pärjää sitä paremmin mitä enemmän ylikansalliset yksityiset suuryritykset haluavat toimia maassamme. Myös kirittämässä omaa jäykkää julkista talouttamme. Esimerkiksi SOTE-palveluiden tuottajina.

Äänestä

Rinne kavalsi työnantajalta ->potkut
Rinne vei taloyhtiöltä petoksella ->jättikorvaukset
Rinne varasti VVO:n varoja 100 000 ->kunnia meni

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ExAyLoinen kirjoitti:

Taas kusettaa äänestäjiä itkemällä Nordeasta. Onnistuuhan se, demu on tyhmä.

Tosin asia on näin, Nordean ylivoimaisesti suurin omistaja on Sampo. Sammon ylivoimaisesti suurin omistaja taas on Solidium. Ja Solidiumin ainoa omistaja taas on – Suomen valtio.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu