Muistakaahan bipot ottaa

gtygtyuugty

lääkkeenne, ihan kaikki mitä on määrätty.

8

244

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ylpeähullu

      Eikai pikku vauhti pahasta ole ;P

      • 88787y6y

        Hulluudesta ei todellakaan kukaan ole ylpeä. Jos noin tunnet niin tarkista oletko ottanut lääkkeesi. Maniassa sitä voi bipo olla ylpeä jopa hulluudestaan, kun ei tajua realiteetteja.


    • Medisiinit

      Useimmilla biboilla lääkitys vain vaihtelee taudin vaiheesta riippuen. Eli tarvitaan tarkkaa seurantaa. Nk. lääkekielteisyys on tuhoisaa tässä taudissa. Mutta mistä löytyvät ne lääkärit julkisella puolella keillä aikaa seurantaan? Tietty vastuu on bibolla itsellään mutta mutta... Useimmat ihmiset eivät vain ymmärrä kun ihminen syö kuuttakin lääkettä. Pahimmillaan lääkekielteisyys voi kai johtaa psykoosiin.

      • wewew33235678yt

        Seurantahan on juuri siksi, jotta pystytään erottamaan haitat ja määräämään juuri se oikea kuusi lääkettä. Joten otappas vain lääkkeesi.


    • ponsr

      Itse voin paremmin ilman lääkkeitä... lääkkeet aiheuttivat hidastuneisuutta, lihomista, kasvojäykkyyttä jne. epämiellyttäviä asioita, sekä en tuntenut edes itseäni kovinkaan hyvin. Kun summaa kaikki lääkkeet yhteen. Lääkkeet pitkässä juoksussa vaurioittaa kehoa,sekä mieltä!

      • bbbbvbbbgbgbgbgttt

        otappas lääkkeesi, jotta et tule kirjoittelemaan perättömiä tänne.


      • poks3

        Voi vaikka haima poksahtaa.


    • jepjepjepjepjep123

      No kuule, kuutta lääkettä vetelen. Ihan ok. Paras olo seittemään vuoteen tällä setillä. Kroppa kiittää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Heh, Riikka runnoi Suomen BKT:n miinukselle

      Suomi on Riikan irvistysten ansiosta ainoa negatiivisen talouskasvun maa EU:ssa. Ei tästä ainakaan EU:ta voi syyttää, ku
      Maailman menoa
      76
      5405
    2. Erään T miehen viimeinen aloitus tänne

      Moi Olen kirjoittanut täällä säännöllisesti yli 5 vuotta. Kaivannut kuten kuuluukiin, mutta myös unohdellut ja selvitel
      Ikävä
      35
      2925
    3. Sanna vaihteeksi Australian "60 minuuttia" ohjelmassa

      Kansanvälinen superstaramme esiintyi tällä kertaa toisella puolen maapalloa esitettävässä ohjelmassa. Kiinnostus on kova
      Maailman menoa
      123
      2313
    4. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      120
      1955
    5. Yritykset verolle ja yritystuet 10 mrd. eur/v pois

      Kiristämistapauksissa yrityksille sanotaan hei hei. Suomi ei tarvitse yhteiskunnan rahoilla "yrittämistä". Yhteiskunta v
      Maailman menoa
      15
      1869
    6. Minkä lempinimen olet

      antanut kaivatullesi?
      Ikävä
      111
      1800
    7. Björn Wahlroos ykkösaamussa nautittavaa kuunneltavaa

      Ehdottomasti viisaimpia ja tietävämpiä ihmisiä mitä Suomesta koskaan tullut. Naureskeli viherpiipertäjille jotka ihan p
      Maailman menoa
      294
      1396
    8. Yritän saada sinut pois mielestäni ja ajatuksistani nainen

      Turhaan. Mitä enemmän yritän, sitä enemmän haluan sinut ja sinua. Miten voitkaan olla niin ihana ja tuntua niin hyvältä.
      Ikävä
      65
      1331
    9. Nyt meni maku vas.liittoon, kun vaativat minimituntipalkkaa lakiin

      Sehän tarkoittaa samalla myös maksimituntipalkkaa, koska kun laki on kerran laadittu, niin sitä on vaikea muuttaa. Työma
      Maailman menoa
      53
      1274
    10. Kumpi teki aloitteen?

      🤗🤗🤗🤗
      Ikävä
      85
      1150
    Aihe