Kuka tämä 32 vuotias mies on? http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-2000001155989.html Oksettavaa touhua.
Ruumiskuljettaja tuomittiin sakkoihin
eikaimikko
343017
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 34
Vanhimmat
Huhut viittaavat kotkalaiseen rengasalan monialayrittäjään
Rengas, rakennus, saunavuokraaja - you name it. Yrittää kovasti tämä "mies"
Oli kuka tahansa niin uskomattoman sairasta kuvata vainajia ja esitellä kuvia kavereille!! Täytyy olla päässä vikaa ja rankasti. Minkäänlaisissa tekemisissä en tällaisen kylmän ja tunteettoman kanssa halua koskaan olla että jos henkilö varmistuu niin hieno juttu!!!
Kyllä oikeus totesi Oil Devilin omistajan/tj.n syylliseksi noihin syytteisiin niin käräjillä kuin hovissakin. Tämä on faktaa..
Jos näin on niin bisnekset on tässä kaupungissa taputeltu. Noin julmaa miestä tuskin kukaan haluaa rahallisesti tukea tai kauppaa tehdä hänen kanssaan.
Ja sitten vielä, mikä yritys on näin eettisesti moraaliton Hautausalan yritys jossa tällaista pääsee tapahtumaan?
Kyseisen vainajakuljetus yrityksen omistaja tai muut apumiehet ei tehnyt tapauksessa mitään moraalitonta, saatikka laitonta. Vaan olivat täysin tietämättömiä tämän kyseisen henkilön toimista. Ko. apumies vapautettiin välittömästi tehtävistään asian tultua yrityksen tietoon. Tapaukset sattuivat apumiehen ollessa vastuussa kuljetuksista, omistajan pitäessä ansaittua lomaa.
Yritys yrittää pehmentää omaa vastuutaan asiassa. Kyllä siellä yrityksessä pitää olla asiat hallussa, vahva selityksen maku kommentissa, yritykseltä?
En todella ole yrityksen "asialla". Voit tietenkin tilata oikeudenkäynti pöytäkirjat joista totuus selviää.. Satun vain tietämään asioiden oikean laidan!
Alan ammattilaisia koko joukkue.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2016041121399278_uu.shtml
Lukekaa tuolta tarkemmin. Huomatakaa että kyse oli apumiehestä. Tässä ketjussa vihjatusta yrittäjää ei tuomittu yhtään mistään. Huomatkaa myös "uhkaili pomoaan".
Jokohan tämä olisi tässä.
Ei ollut , moraalinen vastuu asiakkaille on yrityksellä ja sen johdolla. Ellei oikeuslaitos sitä ymmärtänyt.
Onko siis Oil devilin yrittäjä syyllinen vai joku mikko-niminen josta aloittaja mainitsee?
Katso yritystiedoista Oil Devil Oy:n tiedot selviää nimi, kyllä tämä herra on muutenkin kuuluisa kotkassa!
Hoitaako Kotkassa muu hautaustoimisto kuin Nieminen näitä kuljetuksia kun onnettomuus tai muu tapahtuu tai löytyy ruumis jostain?
Nieminen ei liity tähän , hoitaa joku muu.
Niemiseltäkö täällä vastaillaan?
En löytänyt haulla Hautaustoimisto Joku Muu
Aika hurjaa touhua!
Syyllinen on tuomittu ja tuomiot jaettu suomen naurettavan oikeuslaitoksen mukaisesti..Case is closed, thats it !!!!
Onko syytetty sitten muutakin konnankoukkua tehnyt jos kerran tunnettu?
Entä työnantaja?
Öljy-paholainen on negrofiili=sairaanloinen kiinnostus ruumiisiin!
99,9% kiinnostus on seksuaalinen.
90% nekrofileistä kiistää olevansa seksuaalisesti kiinnostuneita "uhreistaan"!
Lähde wikipedia.
onko se nyt negrofiili vai nekrofili, olen hämmentynyt?
Se on nekrofili ei g-kirjainta,mutta asia tuli kyllä selväksi.
Kyllä minun mielestäni Nieminen niitä hoitaa kun tapahtuu onnettomuus tai kämpästä tai muusta paikasta löytyy ruumis. Olen nähnyt kun Niemisen auto on hakenut ruumista parista talosta.
Nieminen on paras ja hoitaa kaiken!
Paras on, hoitaa kaiken ja perästä kuuluu. Täälläkin taitavat pestä itseään, kommenteista päätellen.
Kaikkea se maa päällään kantaa,tuommoisia devillejä joka paikassa tekemässä pahuuksia.
Kyllä ne Kotkan muutkin hautaustoimistot hoitaa kaiken, ei Nieminen ole mikään poikkeus.
Rp-kuljetus hoitaa poliisin vainajakeikat
No ei taida olla kuitenkaan Rp-kuljetus. https://www.rpgroup.fi/ :D hahah
Olisko kuitenkin HR-Kuljetus!!!
Hoitaa lisää ruumiita = lisää asiakkaita!