Melperi - En päässyt lapsena sirkukseen

Vasta näennäisen aikuisena huomasin, että olin ollutkin kokoajan lapsuuteni helluntai sirkuksessa. Tilanne on kuitenkin edelleen sama, vain klovni (Kes) on vaihtunut. Hän onkin yksi parhaista voltintekijöistä Salem seurakunnassamme.
786
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Miksi rupeat käyttään melperiä kirjoituksessani jolla ei ole mitään tekemistä hänen kanssaan?

Äänestä
  • Mikä ruuvi sulla on löysällä eniten? Ihme hyypiö olet..., ansiokkaalla avauksellani ei ole mitään tekemistä sun kanssa.

    Häivy häirikkö!!!

    Äänestä

  • Avaaaaja kirjoitti:

    Mikä ruuvi sulla on löysällä eniten? Ihme hyypiö olet..., ansiokkaalla avauksellani ei ole mitään tekemistä sun kanssa.

    Häivy häirikkö!!!

    Löydä rakkaus sydämeesi niin rakastat myös itseäsi.

    Äänestä

  • rakkaustulee kirjoitti:

    Löydä rakkaus sydämeesi niin rakastat myös itseäsi.

    Minä en ole avauksen aihe.

    Aiheena on helluntaiseurakunnan muikkusukeltajien sirkusteltta kesäisesti pukeutuvien pikkulasten täyttämänä jossa limaiset helluntaisedät voivat Raamatunkohdan mukaan suudella heitä suoraan suulle. Tätä polvirukoilievien mulkoilijoiden hyväksikäyttämää epäkohtaa voisit kommentoida!

    Äänestä

kattorakennemulkoilun? Kuuluuko sekin sirkushuveihin? Ainakin voisi kuvitella, että yleisöllä on hauskaa kun Kes ja Mel mulkoilevat yläilmoihin.

Äänestä

En ymmärrä, miksi jotakin melperiä ja Kes? solvataan näillä palstoilla, mitä pahaa he ovat tehneet meille vanhoillisille? En ole ennen käynyt näillä sivuilla, mutta tyttärenpoikani opasti minua, ja nyt olen kauhistunut näkemästäni. Niin paljon vihaa?

Äänestä

Kukaan ei vihaa melperiä. Soopaa soperrat. Kaikki rakastavat mellua, etenkin hellaripastorit, kuulemma.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Klouni1 kirjoitti:

Vasta näennäisen aikuisena huomasin, että olin ollutkin kokoajan lapsuuteni helluntai sirkuksessa. Tilanne on kuitenkin edelleen sama, vain klovni (Kes) on vaihtunut. Hän onkin yksi parhaista voltintekijöistä Salem seurakunnassamme.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu