Helluntailaista asiantuntia piispaa? Hänhän on aktiivinen palstan käyttäjä, kuin samalla johdonmukainen ja perehtynyt erityisesti tuhansiin lapsen nainti tapauksiin ja treenauksiin esim pienessä Lapun kunnassa Ranualla, mutta myös ilkosillaan ja Kempeleen valtuustossa. Lukekaapa ja siteeratkaapa.
http://keskustelu.suomi24.fi/t/14224065/mataneva-helluntailainen-rikollinen-sika-kirjoitti
http://keskustelu.suomi24.fi/t/14224065/mataneva-helluntailainen-rikollinen-sika-kirjoitti
Vastaukset 12
Vanhimmat
Eiköhän se riitä, että itse tuotaa paskaasi palstoille levität. Häpeä, jos osaat, kirjoittaa et näköjään ainakaan osaa.
Avaajan kirjoitustaidossa näkyy vahvana vl-sukurutsan tuottama apukoulutaito.
Samaa imettelen ??
Missä palstan parhaan aaiantutjan ja Raamatun tuntian arvostuksen osoitukset ??
No minäpä kehasen sinua Jussia. Olet sinä kyllä sairas tyyppi?
jussi???????
Kiitos linkistä ?
Tätyyöpä tuntustua ?
Avaus saanut heti monta helluntailaista vastusta. Avaus nostattaa helluntairikollisissa inhimillisiä tunteita, pääasiassa pelkoa. On normaalia että kirjoitustaidottomat helluntailaiset ölisevät rikolliset kommentoivat kirjoittajaa ja kirjoitustaidottomuutta. Pelko aiheuttaa tuskaa ja edessä onkin yksisarvinen projektio.
Hyvä että helluntailaisilla on tekemistä täällä, pysyvät poissa muusta rikollisuudesta.
Projektio? Tarkoititko erektio?
ymmärtääkseni projektioksi sanotaan tunnetta, kun ihminen näkee itsensä toisessa ihmisessä, mutta ei tunnista itse sitä itseksi, vaan haukkuu toista, koska näkee omat viat siinä toisessa. Kesitas varmaan näkee toisessa myös sen yksisarvisen :))
Kesitas 14.7.2015 20:22 Olen toiminut 6 vuotta työssä, jossa potilas on ilkosillaan, mutta tein vain työni, en kuten VL, raiskannut..
Kesitas 24.11.2015 17:38 Kepulainen Pääministeri on kaiken pahan alkuunpania ja Valtuustossa lestadiolais- keput ajoivat tilojen vuokraamista, pystyssä taputtaen, sopulit olivat jo omaksuneet asian ja heillehän raiskaus on arkipäivää
No sinä siteerasit