Hausjärven terveydenhuolto . Kokemuksia ?

PäivöTerävöinen

Tuntuu ettei kaikki ole aivan kohdallaan . Oma isäni passitettiin vuodeosastolle jokin aika sitten . Hänet jätettiin yksinään huoneeseen hyvin huonossa kunnossa ilman valvontaa . Kuulemma kahden tunnin välein riittää että hoitaja käy katsomassa että potilas on hengissä . Kun pyysin johtavalta lääkäriltä että jos voisiko tarkistaa tilanteen tunnin välein , oli se mahdotonta .

Kysyin isältäni käydessäni että missä ovat hälytysnappulat . Hän sanoi ettei niitä ole . Kuitenkin toinen makasi lattialla sängyn vieressä ja toinen sängyn päätyyn kiedottuna niin ettei sitä potilas voi saada . Isälläni on hyvä muisti . Hänelle ei vain ollut annettu mahdollisuutta häiritä henkilökuntaa .

Onkohan muilla vastaavia kokemuksia ?

3

391

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ei_ihmisen_paikka

      Outo paikka on. En tiedä johtuuko
      hoitaja pulasta vai mistä. Äidilläni ei ollut soittokelloa lainkaan, huonekaverilla oli, hän oli siinä kunnossa,ettei ymmärtänyt soittokellon päälle mitään. Onneksi ei tarvinnut montaa vuorokautta olla. Kannattaa kysellä paljon miksi, milloin, missä kysymyksiä.

    • HaeÄkkiäPois

      Mikä terveydenhuolto? Missä sitä on? Kaikki kuolee kuitenkin..Ja hausjärvellä vieläkin nopeammin!

    • 5kantanuHautaan

      Ja minkälainen on aloittajalla yleensä käsitys elämästä ja elämisen taidot.
      Ei ainakaan tuolla tavoin saa parempaa hoitoa.

      Monelle on kivaa kun pääsee mollaamaan, sellaisista vastauksista sinäkin varmaan pitäisit enemmän, vaikka ne tulisi ihmisiltä joilla menee joka päivä huonosti tms.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakastatko?

      Ala kertomaan se ja heti
      Ikävä
      68
      3011
    2. Mikä haluat olla kaivatullesi?

      1. Kaveri 2. Ystävä 3. Panokaveri 4.puoliso 5 jokin muu
      Ikävä
      91
      2813
    3. Kosiako meinasit?

      Voi sua rakas ❤️
      Ikävä
      49
      2057
    4. Mietin että

      Onko tästä enää paluuta entiseen? Ainut asia joka päiviini toi taannoin iloa, oli meidän yhteinen hassuttelu ja huumorin
      Ikävä
      20
      1515
    5. Oot ilkee paha noita

      Paha babushka Luulitko etten tienny
      Ikävä
      15
      1309
    6. Nyt rupeaa löytymään talonmiestä ja muuta sankaria hallipaloon

      Kyllä on naurettavia juttuja tuossa paikallislehdessä, että saa tosiaan nauraa niille..
      Vimpeli
      5
      1288
    7. Aaamu on täällä taas!

      Hyvää ja rauhallista työpäivää rakkauteni. Kunpa vaan hymyilisit enemmän. Toivon, että joku kaunis päivä kanssani et vaa
      Ikävä
      13
      1281
    8. Tajusin vaan...

      Että olen pelkkä kroonistunut mielisairas. Olen sairauspäissäni luullut itsestäni liikaa. Luulin, että olen vain korkein
      Ikävä
      13
      1233
    9. Noin ulkonäkö-jutut ei multa

      Nainen, koskaan en ole kirjoittanut siitä mitään ilkeää. Ei kuulu tapoihin
      Ikävä
      24
      1202
    10. Sytyttikö hallin lapsi vai joku mielipuoli

      Onko tietoa? Toivon jälkimmäistä
      Vimpeli
      17
      1188
    Aihe