Aivan järkyttävän näköistä, kun tienpientareet pursuaa roskaa. Varsinkin tupakka-askeja siellä täällä. Lopettakaa tuo älytön roskaaminen!!
Miksi Kihniön kylänraitti on niin roskainen?
16
535
Vastaukset
- ruopio
Kihnöläiset on paskasta sakkia. Tosiensa kalvajia kieroja mukavia.
- Huomattua
Pakolaisten tulon jälkeen on roskaaminen huomattavasti lisääntynyt kihniöllä.
- keesus
On tuokin kommentti asiaton. Kihniöläiset ovat laittaneet kaikki huonompiosaisten syyksi saatana. Oli kihniöläiset vittumaisia työkavereita.
- Taikamatt
Tuo muuten on totta, joko kihniöläiset ovat yhtäkkiä alkaneet roskaamaan todella paljon, tai sitten näillä vokkilaisilla on osuutensa asiassa.
- Oksennus
Lähetysparkin edustalla olevan puskan edes lojuu kondomi... Hyi helv...!!! Oonki ihmetelly mitä siä lähetysparkis tapahtuu.. Tätä menoo koko kylä on tautinen kaatopaikka.
- jokosullakutiseekumul
Siinä kondomissa on ulkopuolella sun eukkos dna.
Sulla on niin pieni ja kuiva muna että sun eukkos hakee isompaa.
Ja se dna siellä kondomin sisällä kuuluu sun veljelles.
Tiedän ettei se ole minun koska eukkos antaa mulle aina ilman kumia. - THY
Sen sijaan että täällä valitatte roskaista kylänraittia, eli ilmeisesti jalankin kuljette kun ehditte joka roskan huomata, niin ottakaa tavaksi poimia vaikka vain yksi roska päivässä maasta. Oma iltalenkkini on syrjäkylällä, mutta tätä olen tehnyt jo vuosikaudet, mukavasti selkä notkistuu - roskat pussiin ja sassiin.
- Lsksk
Ai kun roskia ei huomaa niin ei ole roskaamisongelmaakaan?
- perSun_kihnutus
Kihniö on Suomen peruSsuomalaisin paikkakunta. Siksi se on niin sekainen ja paskainen. Persut kyselevät toinen toiseltaan, miksi kukaan ei tee mitään, tarttumatta itse työhön.
- kysynkö
Veli panee veljensä muijaa. Voiko olla enään saastaisempaa touhua kihniössä. Missä on usko ja moraali???
- Uittaanelietealtaassa
Kattokaas nyt saatan niitä videoita missä on oikein tosipaljon pakolaisia,niin siellä missä ne on kulkenut on tienpielet ja pellot täynnä roskaa ja paskaa siis rekkalasteittain kaikenmaailman sontaa. Ihan turha on enään koululaistenkaan siivota omankylän ojia roskista,kun paskasakki heittää ne hyvinkin pian taas täyteen paskojaan. Ja näitä vitun loisia me sitten elätetään .
- Huomattua
Ärsyttää todella tämä meidän rahoilla loisiva porukka. Pääsääntöisesti nuoria miehiä jotka keskustassa kuljeskelevat edestakaisin. Kihniön ennen niin idyllinen keskusta on pilattu. Miksi näitä palvellaan kuin kukkaa kämmenellä. Eikö nämä yltiösuvaitsevaiset ymmärrä sitä että näin toimimalla suomi on täysin kusessa pakolaistulvan kanssa. Somessa viestitetään kotimaihin kuinka hyvin täällä hoivataan. Tulijoita riittää! Jos jotkut kihniöllä haluaa monikulttuurisen kunnan on se todella väärin että näin menetellään. Liian kova hinta maksetaan siitä että muutama harva saa tästä bisneksestä elantonsa. Turvattomuus lisääntynyt kihniössä. Olisiko nyt aika perustaa jotkut turvajoukot kihniöllekkin koska poliisia odotellessa ehtii tapahtua vaikka mitä. Mitä mieltä turvajoukoista?
- hurtaa
Huomattua kirjoitti:
Ärsyttää todella tämä meidän rahoilla loisiva porukka. Pääsääntöisesti nuoria miehiä jotka keskustassa kuljeskelevat edestakaisin. Kihniön ennen niin idyllinen keskusta on pilattu. Miksi näitä palvellaan kuin kukkaa kämmenellä. Eikö nämä yltiösuvaitsevaiset ymmärrä sitä että näin toimimalla suomi on täysin kusessa pakolaistulvan kanssa. Somessa viestitetään kotimaihin kuinka hyvin täällä hoivataan. Tulijoita riittää! Jos jotkut kihniöllä haluaa monikulttuurisen kunnan on se todella väärin että näin menetellään. Liian kova hinta maksetaan siitä että muutama harva saa tästä bisneksestä elantonsa. Turvattomuus lisääntynyt kihniössä. Olisiko nyt aika perustaa jotkut turvajoukot kihniöllekkin koska poliisia odotellessa ehtii tapahtua vaikka mitä. Mitä mieltä turvajoukoista?
Nämä turvapaikan hakijat on sinua todella lähellä. Toisin sanoen taitaa sinun joku sukuhaara niitä tänne haluta joten perusta nyt turvajoukot
jotka katsoo vähän mitä ne sukulaiset vehkeilöö. - Huomattua
Voiskohan täällä joskus olla keskustelua ilman kaltaistesi tyylisten älykääpiöiden juttuja. Hurtaan äo ei kovin iso voi olla!
- Thy
Lopetetaan valitus ja toisten haukkuminen ja aletaan töihin. Sivukylillä roskat siivottu keväisin kyläläisten talkoovoimin, onnistuuko keskustassa? Tontinomistajien kuuluu kyllä siivota oma alueens. Tällä valitusenergialla olisi kylänraitti jo putsattuna.
- suoko
Kihniöläiset kyllä ehtii siivoon paskojaan. Ei sinne muilla ihmisillä ole asiaa.
Eikä sielä ole mitään muuta kuin suomen paras terveyskeskus, suomen paras pankki. Eikö näitä hävetä????? Uskoa päähän toiset suohon.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sanna niin nättinä Amsterdamin Business Foorumilla
Upeasti edustaa taas Suomea ulkomailla meidän kansainvälinen superstaramme. Miksei persuilla ole ketään siedettävän näk18110227Stubb jo paljon tunnetumpi kuin kaikki persut yhteensä
Nyt on aika ottaa mittaa tunnettavuudesta, herrat ja narrit! Joku tuolla toisessa ketjussa väitti, että "persujen rivimi219672Työeläkkeiden maksaminen on lopetettava
Suomen talous on palkansaajien vuosikausia heikentyneen ostovoiman vuoksi niin kuralla, että palkkasumman jakamisessa ta1648234Sofia Virran pahoinpitelyä puolustetaan netissä
HS soitti Virran pahoinpitelyä puolustaneille https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011516353.html2787714Purra tekee hyvää työtä, me suomalaiset haluamme että hän jatkaa myös
seuraavan hallituksen valtiovarainministerinä. Kovina aikoina pitää olla kova.1696626Koska Minja Koskela ja Sofia Virta kääntyy islamiin?
Sekä vihreät että vasurit selvästi pitävät islamista ja muslimeista, varsinkin naiset, joten voidaan olettaaa että nuo k886050Persu Keskisarja on politiikan Uuno Turhapuro
Asiantuntija luonnehtii Keskisarjaa Trumpin ajan Turhapuroksi, joka ärsyttää kokoomusta. – Keskisarjan känni-imago j665891Stubb jo paljon tunnetumpi ja arvostetumpi maailmalla, kuin Marin koskaan
Stubb tekee sitä työtä mitä pitää, hän ei koreile vaatteilla eikä ole baareissa räkäposkella kuten Marin. Marininhan pit1034947Oikeistohallitusten aikaan saannokset.
Holkerin touhujen seurauksena lama. Aho jatkoi tuhoa osaamattomuudellaan. Katainen ja alkoi talouden alamäki. Sipilä ja274021Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html1122560