onko rakkaudessa kysymys omistamisesta

vai jostain muusta?
21430
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

Kun omistat niin annat, kun annat niin omistat hänet.

Äänestä

Ei ihmistä voi omistaa. Mitä enemmän koittaa toista kahlita, sitä kaemmas hänet lopulta karkoittaa. Mustasukkaisuus on tästä hyvä esimerkki.

Äänestä
  • Nippusiteisiin vaan...

    Äänestä

  • Pieni mustasukkaisuus on ihan hyväksi, tietääpä ainakin ettei ole kumppanilleen yhdentekevä. Sen sijaan jatkuva toisen uskollisuuden testaus ei yhtään kuulu parisuhteeseen ja aiheuttaa sen että mustasukkaisuudesta tulee sairaalloista kyttäämistä. Olen EDELLEEN sitä mieltä että tahallaan toista testaavien ja pettäjien ei pidä koskaan olla parisuhteessa, avoimet suhteet ja seksisuhteet on sellaisia varten.

    Äänestä

  • gkhhdgkf kirjoitti:

    Pieni mustasukkaisuus on ihan hyväksi, tietääpä ainakin ettei ole kumppanilleen yhdentekevä. Sen sijaan jatkuva toisen uskollisuuden testaus ei yhtään kuulu parisuhteeseen ja aiheuttaa sen että mustasukkaisuudesta tulee sairaalloista kyttäämistä. Olen EDELLEEN sitä mieltä että tahallaan toista testaavien ja pettäjien ei pidä koskaan olla parisuhteessa, avoimet suhteet ja seksisuhteet on sellaisia varten.

    sellainen perus s&m leikkityylinen rakkaus on ihan jees ;)

    Äänestä

  • Kaikki sm-pervot sun muut alistajat joutuvat etsimään ne vähemmistöt, joiden neuroosit sopivat heidän omiinsa.

    Äänestä

  • sidonsutpatteriinbeibi kirjoitti:

    sellainen perus s&m leikkityylinen rakkaus on ihan jees ;)

    täs on jotain........................

    Äänestä

On.

Äänestä

vaihdoin yhden kamelinvarpaan välin kymmeneen kameliin.

Äänestä
  • Kannattiko kauppa ?

    Äänestä

En ole rakastunut, olen kiinnostunut ja ihastunut, tunne on himoa ja uteliasituutta.

Omistamista? ehkä jonkun verran mustasukkaituutta ja tietoisuus siitä, että tuijotus loppuu lomiin. Sen jälkeen emme kenties näe enää koskaan.
Kyllä se menetyksen läheisyys ahdistaa, koska en yleensä tunne edes himoa tai halua näin.

ajatella, enkä edes oikesti tunne häntä, näemme ainoastaan työaikana käytävällä tai kahviossa ohimennen.

n-m, pks

Äänestä

Alistamisesta. Jos nainen ei alistu miehen valtaan, on suhde tuhoon tuomittu.

Äänestä

Rakkaus ei ole toisen kahlitsemista, toiselle täytyy antaa myös tilaa hengittää. Itse haluan että hänellä on elämää ilman minua ja omaa aikaa mutta että olen tärkeä osa hänen elämää jota ilman hän ei voisi kuvitella elävänsä. Sitä on rakkaus.

Äänestä

Ei omistamista mutta sitoutumista, kummaltakin.

Äänestä

Ei omistamista eikä myöskään luottamuksen rikkomista. Kerran rikottu luottamus ei palaa enää koskaan ja siitä voi alkaa mustasukkaisuudet ja vaikeudet. Vapaus on vastuuta myös, mutta kahlitseminen on väärin yhtälailla

Äänestä

olla omistamisesta kyse vaan sitoutumisesta.

Äänestä

naisen tulisi alistua miehelle.

Äänestä

Omistautumista suhteelle kuten toivoo itsekin saavan toiselta ei omistamista mutta omistautumista

Äänestä

Rakkaus on tunne ja joku aivokemiallinen juttujuttu.

Äänestä

Rakkaus on kuin elohopea, jos puristat kätesi nyrkkiin, se karkaa.

Äänestä

Se on mun ja olen hänen. Ollaan me.älä jää verkkoon jos et halu olla omistettu tai\ja omistaa

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kokemuksianne kirjoitti:

vai jostain muusta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu