olen muutaman kertaa käynyt kylpylässä. ja koska olen tummahko tavallinen mies. niin on todella ikävää se. että kaikki katselevat minua. koska olen erillainen. miksi? eikö suomalaiset tiedä sitä. että erillaisuus on olemassa. kun pitää kasella niin pitkään tummaihoista ihmistä. sama myös suhkun puolellakin. sielläkin katsellaan pitkään minua. ja yhteis höyry saunassa. olen monta kertaa huomannut. sielläkin katsellaan. ja pientä vihan katsetta näkyy. vesileppiksessä tulee käytyä. koska harrastan uintia ja saunomista. hyväksykää erillaisuus koska se on olemassa.
miksi kylpylässä on
3
2660
Vastaukset
- hm....
> ja pientä vihan katsetta näkyy.
Yksi mahdollinen vaihtoehto:
Minä yritän saada tuollaista vihan katsetta aikaan, kun ulkomaalaiset menevät peseytymättä uikkareissa tai shortseissa saunaan tai uimaan. Jotkut ulkomaalaiset siis eivät todellakaan peseydy tai jos käyvät suihkussa, niin pitävät koko ajan shortsit tai uikkarit yllä.
En itse kiinnitä muutoin huomiota, oli ihminen tummahko tai vaaleampi. Onhan nyt valkoihoisissakin ruskettuneita ihmisiä, jotka siis ovat tummahkoja. Jos toinen on ihan musta, niin ehkä katson tarkemmin, koska mustia nyt ei vaan näe niin paljoa täällä ja ihminen on utelias. Ei olla totuttu eli koeta vaan kestää! Ja mustaa saatan katsoa vähän pidempään, jotta näkisin kasvot... en nimittäin näe ilman silmälaseja hirveän tarkkaan. :-)
Vai mitä katsomista tarkoitat?ei minulla ole uikkaria päällä kun olen joko suihkussa tai saunassa eikä myöskään höyry saunassakaan ja peseydyn aina ennenkun menen saunaan ja uimaan en ole musta tarkoitan sitä vihan katsetta joka näkyy niiden silmistä eli eivät hyväksy erillaisten ihnmisten tulevan sinne lainkaan
- Hurssi
Jotenkin kumma ajatella, että jokin pitäisi hyväksyä sen takia, että se on olemassa O_o Tiedän monta asiaa, joita en hyväksy vaikka ne todellisia ovatkin, mutta tummaihoiset eivät kuulu näihin.
Niitä katseita voi tosiaan tulla monista syistä. Joku tuijottaa koska olet musta, joku toinen taas, koska ehkäpä et pese itseäsi. Eipä sitä voi tarkkaan sanoa.
Varmasti rasismiakin on, mutta voi tämä johtua muistakin syistä. Älä ainakaan rupea rasismista solvaamaan ihmisiä, jotka eivät oikeasti ole rasistisia. Se saa heidät ärsyyntymään toden teolla :P
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1952043
- 1331138
- 1131063
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa21805- 58796
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä34721ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann42628Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m175574Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..45538- 9522