Kun kesällä yöllä mottarilla nopeus nousee 4 km yli rajoituksen.. Tulee 170€ sakko! Kun vie rahat veroparatiisiin, tai kiertää veroja, se on vain annettava anteeksi?
Lindsrömmin logiikka?
persukonnat
9105
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Perussuomalaiset päättäjät ovat "taivaan" lahja rötösherroille.
Turunen ajoi hampaat irvessä veroketkuille anteeksiantoa!
Lindström kuristaa köyhiltä viimeisetkin voimanostajan ottein. Saa kiittää, jos jää yleensä edes henkiin.
Henkiinjäminen on mahdollista, sillä kaikkea mitä persut tekee, ne tyrii!
Aja 3 km/h tunnissa ylinopeutta. Ei maksa mitään ja aikaa säästyy lähes sama määrä. Tyhmät eivät osaa pitää rahoistaan kiinni. Siksi ne on parempi ottaa heiltä pois parempaan käyttöön!
Sinun uitettu savukkehitin tuskin kovempaa kulkeekaan! Oikeat autot ampuu millin kasupainaluksella ampasee Lindröminkusetusakoille
Linsdröm kerää rahaa
Jos ei ole paljon annettu. Ei voi juuri paljoa vaatiakaan. Koskee myös entisiä kirppiskauppiaita eritoten vielä tätänykyä.
Törkeetä rahankeruuta juuri pientulosilta.... Tasavero tääkin!