Ikävästi alkoi. Pettymys. Suomen painissa on paljon niitä joilla on selvä näkemys miten tästä kuopasta noustaan. Harva vain tekee asialle yhtään mitään. Eikä liitto tee juuri muuta kuin päivittää facebookkia.
Vastaukset 6
- petäjänpaavo
Viikon päästä taas, sama juttu. Pettymys. Ei tuolla porukalla paikkoja oteta.
Ja naiset, matka on iso vitsi. Miten liitolta löytyy rahaa turhiin reissuihin?- ulanbaattori
Tero Välimäki hankki piaikan Rion olympialaisiin. LEHTIKUVA / Vesa Moilanen
ULAN BATOR
Tero Välimäki on hankkinut olympiapaikan Mongolian olympiakarsintaturnauksen kreikkalais-roomalaisen painin 66-kiloisten sarjassa. Välimäki sijoittui sarjassa toiseksi hävittyään loppuottelussa Romanian Ion Panaitille 0–3.
– Tänään kaikki loksahti kohdilleen. Tero paini kovaa ja fiksusti, ei vetänyt itseään hapoille alussa ja voimia riitti loppuun asti, päävalmentaja Juha Lappalainen kertoi puhelimitse.
Olympiapaikan saivat sarjan kolme parasta painijaa. Aiemmin paikan Rion olympiakisoihin ovat suomalaispainojoista ottaneet Petra Olli ja Rami Hietaniemi.
STT - Lasvegasistakin
Hienoa Välly. Mutta ei tullut toista paikkaa. Sarianne hävisi juuri jenkille. Kahden minuutin jälkeen 10-0 ja se oli siinä. Valitan.
- karsinnat
Olen kuullut että Savola maksaa itse matkansa. Pitääkö paikkansa.
- kursinnat
Kuka on tehnyt valinnan. Varmaan puoli Suomea lähtis, jos
vaan matkakuluilla pääsis Olympiakarsintaan.
Joku roti pitää olla valinnoissa, kyseisellä mimmillä
ei ole mitään näyttöä, lajissa paini.
No, oli miten oli, turha reissu!
- Niskalenkki
Kaksi paikkaa Eestiin. Eikä yhtäkään Ruotsiin eikä Suomeen...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun
Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid149974En jaksa
Enää pelleillä ja paljastan J naisen nimen. Se on Jonna ja hän ei koskaan, edes luultavasti ollut täällä. Silti piene44697Minkälainen nainen
Minkälainen kaipaamasi nainen on luonteeltaan? Kaikki hassun hauskat antava ja helppo on sallittuja, jos poikien on kovi23628Kissa eli kivuissa useita viikkoja
Ei vienyt lääkäriin vaikka kissa parka maukui ja moni seuraajakin (minäkin) näin että kissa on sairas.124619- 67595
- 36552
Jos meillä olisi yhteinen koti
Niin haittaisiko sinua pitää se vähä tavaraisena? Ajattelin tänään että jos joskus asuttaisiin yhdessä ja haluaisit pal50535Martinan mauton tyyli
Voi hyvää päivää 🤣 nyt ollaan oltu Muhiksen kanssa Kultareservin avajaisissa suorat housut jalassa ja 500€ korsetti pää154530Arvaako kukaan?
"Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni33520Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta
Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et34518