Itselläni on ollut oireellinen kondylooma noin vuoden, ja syyliä löytyy edelleen. Hoidin niitä jollakin voiteella, mutta se ei juurikaan auttanut. Lisäksi voide tuotti aika hirvittävää ihoärsytystä, eikä sen käyttö senkään takia ollut kovin mukavaa.
Ilmeisesti minulla oli yksi syylä myös silmäluomessa, mutta se hävisi melko nopeasti. Minne kaikkialle muualle kehoon tämä kondylooma voi aiheuttaa syyliä? Suuhun ainakin, olen kuullut mutta toistaiseksi minulla ei niitä ole ollut siellä.
Limakalvoista kun puhutaan, niin voiko se tarttua silmään? Siis ei silmäluomeen, vaan silmään. Voinko tartuttaa oman kondyloomani omaan silmääni, vai olenko omalle virukselle immuuni, ettei se voi tarttua muille limakalvoilleni? Aiheesta ei oikein löydy hirveästi tietoa...
kondylooma ja sen tarttuminen
kysynpävain
1
198
Vastaukset
- Höpöhpöpöä
Miten niin oireeton, jos niitä kukkakaalisyyliä löytyy edelleen?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 203764
Muistatko vielä viime kesän "sutinat"?
Kohtalo vai mikä lie järjesti, että törmäiltii jatkuvasti toisiimme. Ihan uskomatonta, koska eihän me mitään ikinä sovit243139En tullut, koska käytit päätäsi.
Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m322355- 922139
- 191976
- 261632
Kulta, sovitetaanko joku ilta avainta lukkoon?
Musta tuntuu että me ollaan pari. Olisi ihana saada asialle sinetöinti viemällä suhde päätyyn asti. ❤️ Rakastan sua ikui411611- 321512
Päivi Räsänen eroaa todennäköisesti kirkosta
Päivi Räsänen kertoo järkyttyneensä evankelis-luterilaisen kirkon homolinjauksesta. Räsänen sanoo todennäköisesti eroava5021463Miten lasketaan?
Ompa ollut valtava ihmismassa taas Folkkaajia liikenteessä. Miten noin 2200 lipunostaneesta muodostuu 11000 kävijää?.91414