CEPTON FINLAND VAROITUS

pettynyt8888

OLKAA ÄÄRIMMÄISEN TARKKOJA TÄMÄN FIRMAN KANSSA!!!!

5

1175

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • t24t2

      Olepa tarkka ja ota capslock pois päältä- ketju yitykselle on jo olemassa.

    • laki10

      Tämän viestin laittajasta on tehty rikosilmoitus. Hänen henkilöllisyytensä on tiedossa. Hän on kirjaillut suomi24 palstan viimeaikaisista viesteistä suurimman osan. Hän tekee kaikkensa vahingoittaakseen yrityksen liiketoimintaa useilla eri palstoilla eri nimimerkeillä ja julkisuudessa. Rikosilmoituksella ja tutkinnalla saadaan liiketoimintaa vahingoittavien henkilöiden tiedot poliisin toimesta palstan ylläpidolta selvitettyä.

      Laki sopimattomasta menettelystä elinkeinotoiminnassa

      Eduskunnan päätöksen mukaisesti säädetään:
      1 §
      Elinkeinotoiminnassa ei saa käyttää hyvän liiketavan vastaista tai muutoin toisen elinkeinonharjoittajan kannalta sopimatonta menettelyä.
      Markkinoinnista on käytävä selkeästi ilmi sen kaupallinen tarkoitus sekä se, kenen lukuun markkinointi toteutetaan. (5.6.2002/461)
      2 §
      Elinkeinotoiminnassa ei saa käyttää totuudenvastaista tai harhaanjohtavaa ilmaisua, joka koskee omaa tai toisen elinkeinotoimintaa ja on omiaan vaikuttamaan hyödykkeen kysyntään tai tarjontaan taikka vahingoittamaan toisen elinkeinotoimintaa.
      Elinkeinotoiminnassa ei saa käyttää asiaan kuulumattomia seikkoja sisältävää eikä esitystavaltaan tai muodoltaan sopimatonta ilmaisua, joka on omiaan vahingoittamaan toisen elinkeinotoimintaa.

    • Anonyymi

      Tällainen kokemus: Asiakastyytyväisyys ei kuulu Cepton Oy:n toimintaperiaatteisiin. Tuotteita ei voi palauttaa, kun myyntiedustaja on myyntitilanteessa johtanut asiakasta harhaan.

    • Anonyymi

      Onko kukaan tehnyt tästä firmasta rikosilmoitusta ja miten kävi? Olen ottamassa yhteyttä lakimieheen.

    • Anonyymi

      Viimeisen päälle huijausta koko lafka

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      74
      1369
    2. Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa

      Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.
      Maailman menoa
      243
      1259
    3. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      151
      1061
    4. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      255
      1038
    5. Avustikset peruttu.

      Aettokosken ampuraan rahat otettu poekkeen valtiolle.
      Suomussalmi
      51
      755
    6. 64
      714
    7. Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa

      Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em
      Ikävä
      62
      707
    8. Miksi mies tuntee näin?

      Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui
      Ikävä
      39
      688
    9. Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg

      parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤
      Ikävä
      44
      661
    10. Määpä tiijän että rakastat

      Minua nimittäin. Samoin hei! Olet mun vastakappaleeni.
      Ikävä
      30
      607
    Aihe