CEPTON FINLAND VAROITUS

pettynyt8888

OLKAA ÄÄRIMMÄISEN TARKKOJA TÄMÄN FIRMAN KANSSA!!!!

5

1382

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • t24t2

      Olepa tarkka ja ota capslock pois päältä- ketju yitykselle on jo olemassa.

    • laki10

      Tämän viestin laittajasta on tehty rikosilmoitus. Hänen henkilöllisyytensä on tiedossa. Hän on kirjaillut suomi24 palstan viimeaikaisista viesteistä suurimman osan. Hän tekee kaikkensa vahingoittaakseen yrityksen liiketoimintaa useilla eri palstoilla eri nimimerkeillä ja julkisuudessa. Rikosilmoituksella ja tutkinnalla saadaan liiketoimintaa vahingoittavien henkilöiden tiedot poliisin toimesta palstan ylläpidolta selvitettyä.

      Laki sopimattomasta menettelystä elinkeinotoiminnassa

      Eduskunnan päätöksen mukaisesti säädetään:
      1 §
      Elinkeinotoiminnassa ei saa käyttää hyvän liiketavan vastaista tai muutoin toisen elinkeinonharjoittajan kannalta sopimatonta menettelyä.
      Markkinoinnista on käytävä selkeästi ilmi sen kaupallinen tarkoitus sekä se, kenen lukuun markkinointi toteutetaan. (5.6.2002/461)
      2 §
      Elinkeinotoiminnassa ei saa käyttää totuudenvastaista tai harhaanjohtavaa ilmaisua, joka koskee omaa tai toisen elinkeinotoimintaa ja on omiaan vaikuttamaan hyödykkeen kysyntään tai tarjontaan taikka vahingoittamaan toisen elinkeinotoimintaa.
      Elinkeinotoiminnassa ei saa käyttää asiaan kuulumattomia seikkoja sisältävää eikä esitystavaltaan tai muodoltaan sopimatonta ilmaisua, joka on omiaan vahingoittamaan toisen elinkeinotoimintaa.

    • Anonyymi

      Tällainen kokemus: Asiakastyytyväisyys ei kuulu Cepton Oy:n toimintaperiaatteisiin. Tuotteita ei voi palauttaa, kun myyntiedustaja on myyntitilanteessa johtanut asiakasta harhaan.

    • Anonyymi

      Onko kukaan tehnyt tästä firmasta rikosilmoitusta ja miten kävi? Olen ottamassa yhteyttä lakimieheen.

    • Anonyymi

      Viimeisen päälle huijausta koko lafka

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

      Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
      Maailman menoa
      207
      3556
    2. Mies, näen sinua hetken

      ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen
      Ikävä
      13
      3266
    3. Riikka Purra on ihana, jämpti

      Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä
      Maailman menoa
      63
      2509
    4. Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa

      Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman
      Perussuomalaiset
      9
      2145
    5. Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!

      Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling
      Kotimaiset julkkisjuorut
      41
      1970
    6. Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)

      Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.
      Maailman menoa
      6
      1878
    7. Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki

      Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue
      40
      1698
    8. Mitä ajattelet

      Siitä henkilöstä jota kaipaat? Sana vapaa!
      Ikävä
      90
      1581
    9. Mikä kaivatussasi

      kolahti? 💥
      Ikävä
      72
      1143
    10. Kenen luo menisit nyt

      jos se olisi mahdollista?
      Ikävä
      74
      1120
    Aihe