Miksi Maininki Oy Kiinteistöpalvelut ei ilmoita netissä tai lehdissä jos on vapaita vuokra-asuntoja Hovirinnassa niinkuin muut firmat ilmoittavat?
Kerran oli lehdessä aika huono ilmoitus vuokra-asunnoista koska ei kerrottu millä kadulla asunto oli ja vuokra vastike puuttui.
Vuokra-asunnot
5
502
Vastaukset
- PoisPoisPois
Maininki Oy:llä riittää kiireitä kierrättää "omia" asukkaita taloyhtiöstä toiseen. Jos ei kelpaa yhteen laitetaan toiseen, kolmanteen jne.. Helpompaa olla ilman Maininki kierrätystä ja raahata ruho muualle. Ei sitten enää Kaarinalaisetkaan mahdu Kaarinaan. Mainingilla kun on ihan oma saaristo-merellinen näkemys. Ei sitten olut näitäkään taloja tässä kun synnyin. Nyt en sitten minäkää enää mahdu tänne kun on seiniin vaihdettu villat, levyt ja rappaus. On niin fiinii ja kun ei kerta töissäkään käy ei sitten tännekkään mahdu. Jokaisella on oikeusvalita asuinpaikkansa kunhan se Mainingille sopii.
- HovirintaOK
Eipä ole Maininginkaan homma mitenkään kadehdittava, kiitosta ei juuri heru. Vuokra-asunnot kait ovat Kaarinan kaupungin ja se päättää niiden kunnosta ja hintatasosta.
Se ei taas ole kaupungin tai Mainingin vika, jos hintataso rakentamisessa ja ylläpidossa on korkea. Asumisessa kun vuokrissa ja hinnoissa on vähintään puolet veroja ja veroluonteisia maksuja.
Omasta mielestäni on järkevää pitää kiinteistöomaisuus kunnossa ja alueet viihtyisinä. Hovirinta on kerrostaloalueena hyvinkin viihtyisä ja sijainniltaan erinomainen.
Taloja kun peruskorjataan syntyy kustannuksia ja asiakashan ne tietysti maksaa, ei niitä enempää voi enää muilta veronmaksajilta vaatia. Lisä vaatiminen yhteiskunnalta taas nostaa verotusta tai velkaannuttaa sitä.
Suomi on kyllä vapaa maa ainakin vielä ja täällä saa asua aivan missä haluaa, Neuvostoliitossa asuinpaikka määrättiin, samoin työpaikka. Tuskin sitä tänne kuitenkaan halutaan.- Nemeth
Hovirinta alkaa muistuttaa pikku-Beirutia. Ei todellakaan ole Ok !
ja päättäjät hamstraavat lisää MaTuja.
- Lidonas
Ota yhteys Maininkiin ja kysy !! Kuvitteletko niiden "ilmoutusten" olevan ilmaisia ? Mikäli tarvitset vuokrakämppää, nosmaalitoimintaa olisi kai silloin uttaa yhteyttä niitä vuokraaviin tahoihin, eikä odottaa lehti-ilmoituksia ja "kännykkäviestejä" aiheesta !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo räyhää: kansan on muututtava
Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san2372688- 1011134
Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion
Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu1221088Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa
Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta1531002Oikea kaste on syntisten kaste
Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka58995Upotuskaste on raamatullisin kaste
Jokainen raamattua lukenut tietää sen. Päivänselvä asia. Vauvalle annettu kaste ei löydy raamatusta.717917- 63841
- 41807
Perussuomalaisten kansanedustajalta erittäin raju puheenvuoro eduskunnassa massamaahanmuuttoa vastaa
https://www.is.fi/politiikka/art-2000012019924.html Hyvä, että perussuomalaiset tuo Suomen kansalle tätä vihervasemmisto237799- 121759