Vuokra-asunnot

Asukas55

Miksi Maininki Oy Kiinteistöpalvelut ei ilmoita netissä tai lehdissä jos on vapaita vuokra-asuntoja Hovirinnassa niinkuin muut firmat ilmoittavat?
Kerran oli lehdessä aika huono ilmoitus vuokra-asunnoista koska ei kerrottu millä kadulla asunto oli ja vuokra vastike puuttui.

5

437

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • PoisPoisPois

      Maininki Oy:llä riittää kiireitä kierrättää "omia" asukkaita taloyhtiöstä toiseen. Jos ei kelpaa yhteen laitetaan toiseen, kolmanteen jne.. Helpompaa olla ilman Maininki kierrätystä ja raahata ruho muualle. Ei sitten enää Kaarinalaisetkaan mahdu Kaarinaan. Mainingilla kun on ihan oma saaristo-merellinen näkemys. Ei sitten olut näitäkään taloja tässä kun synnyin. Nyt en sitten minäkää enää mahdu tänne kun on seiniin vaihdettu villat, levyt ja rappaus. On niin fiinii ja kun ei kerta töissäkään käy ei sitten tännekkään mahdu. Jokaisella on oikeusvalita asuinpaikkansa kunhan se Mainingille sopii.

    • HovirintaOK

      Eipä ole Maininginkaan homma mitenkään kadehdittava, kiitosta ei juuri heru. Vuokra-asunnot kait ovat Kaarinan kaupungin ja se päättää niiden kunnosta ja hintatasosta.
      Se ei taas ole kaupungin tai Mainingin vika, jos hintataso rakentamisessa ja ylläpidossa on korkea. Asumisessa kun vuokrissa ja hinnoissa on vähintään puolet veroja ja veroluonteisia maksuja.
      Omasta mielestäni on järkevää pitää kiinteistöomaisuus kunnossa ja alueet viihtyisinä. Hovirinta on kerrostaloalueena hyvinkin viihtyisä ja sijainniltaan erinomainen.
      Taloja kun peruskorjataan syntyy kustannuksia ja asiakashan ne tietysti maksaa, ei niitä enempää voi enää muilta veronmaksajilta vaatia. Lisä vaatiminen yhteiskunnalta taas nostaa verotusta tai velkaannuttaa sitä.
      Suomi on kyllä vapaa maa ainakin vielä ja täällä saa asua aivan missä haluaa, Neuvostoliitossa asuinpaikka määrättiin, samoin työpaikka. Tuskin sitä tänne kuitenkaan halutaan.

      • Nemeth

        Hovirinta alkaa muistuttaa pikku-Beirutia. Ei todellakaan ole Ok !

        ja päättäjät hamstraavat lisää MaTuja.


    • Lidonas

      Ota yhteys Maininkiin ja kysy !! Kuvitteletko niiden "ilmoutusten" olevan ilmaisia ? Mikäli tarvitset vuokrakämppää, nosmaalitoimintaa olisi kai silloin uttaa yhteyttä niitä vuokraaviin tahoihin, eikä odottaa lehti-ilmoituksia ja "kännykkäviestejä" aiheesta !

    • KlahtiA

      https://kaarinanvuokratalot.fi katso

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ootko nainen noin mustis musta

      Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t
      Ikävä
      74
      5168
    2. Sen kerran kun siellä käyn

      Voisit olla paikalla💚💛☘️
      Ikävä
      33
      2881
    3. Kumpa tietäisin. Miehelle.

      Vieläkö toivot jotain viestiä, vai suutuitko taas...kun...🤔
      Ikävä
      40
      2584
    4. Ajattelen sinua tänäkin iltana

      Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin
      Ikävä
      26
      1993
    5. Kauan säkin jaksoit

      Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐
      Ikävä
      40
      1942
    6. Miksi kaipaat

      Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?
      Ikävä
      29
      1779
    7. Sä olet nainen kuuluisa..

      ..etkä mitenkään hyvällä tavalla.
      Suhteet
      95
      1772
    8. Joel Harkimo ja Janni Hussi eroavat

      Tämä on ilon päivä 😊
      Kotimaiset julkkisjuorut
      167
      1647
    9. Mietin tässä T....

      Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..
      Suhteet
      24
      1388
    10. Miehelle...

      Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät
      Ikävä
      94
      1220
    Aihe