Mainilaa pukkaa...

Venäläiset näyttävät pyrkivän oikeaan sotaan Itämerellä. Selvää on, että jatkuvien provokaatoiden seuraus on lopulta esim. hyökkäävän / hyökkäystä simuloivan lentokoneen tai koko yksikön alas ampuminen.

Millaiseen operaatioon nyt tarvitaan kotiyleisölle alkupaukuksi "Mainilan laukauksia"?
970
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Samaa mieltä. USA:laiset onneksi tyynesti suostuivat katsomaan sivusta Venäjän koneiden provokaatiota.

Uhittelussa ei ole mitään järkeä, teki sitä Venäjä tai USA.

Äänestä

Usapaskojen paatti itä-merellä on provokaatio jo sinäänsä.
Vajaa älyisen Niinistön kutsumana. "Uudenvuoden puhe " liennytyksestä itä-merellä, ja samalla pyytää jenkkien sotilaat suomeen harjoittelemaan.

Onko mies idiootti vai narsisti? Tyhmä kuitenkin.

Äänestä

Usan koneet Suomeen Venäjän rajalle? Niiden botskit kyntää Itämerta Venäjän rajoilla. Kuka rovosoi..

Äänestä
  • Olet se Venäjäkiimavajakki. Vaikutat hedelmäkakkupojalta tai idäniivanalta... Häpeä retale!

    Äänestä

  • häpeäretku kirjoitti:

    Olet se Venäjäkiimavajakki. Vaikutat hedelmäkakkupojalta tai idäniivanalta... Häpeä retale!

    Häpeä suvussasi riivavaa typeryttä ja tyhmyttä, natokimavajakki...

    Äänestä

  • posaatkoedes kirjoitti:

    Häpeä suvussasi riivavaa typeryttä ja tyhmyttä, natokimavajakki...

    Joko olet löytänyt isäsi, sen laukkuryssän? Johtuvatko lukuisat kirjoitusvirheesi geeneistäsi, Venäjäkiimavajakki?

    Äänestä

Jenkki-pojut katsoivat huuli pyöreänä ja haltioissaan kun veli-venäläinen hieman näytti heille nyky-osaamistaan. Silmiä hipovalla taitavalla tavalla merkaten heidän onnettoman paattinsa kaukana kotoa.

Äänestä
  • Olivat sentään ymmärtäneet jättää aseet kentälle ja tulivat valkoinen lippu hulmuten. Muutoin olisivatkin jo meren pohjassa.

    Äänestä

  • NöyränäOltava kirjoitti:

    Olivat sentään ymmärtäneet jättää aseet kentälle ja tulivat valkoinen lippu hulmuten. Muutoin olisivatkin jo meren pohjassa.

    Onko tyhmyytesi periytyvää? Älä jatka moisia!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mitäseuraavaksitulossa kirjoitti:

Venäläiset näyttävät pyrkivän oikeaan sotaan Itämerellä. Selvää on, että jatkuvien provokaatoiden seuraus on lopulta esim. hyökkäävän / hyökkäystä simuloivan lentokoneen tai koko yksikön alas ampuminen.

Millaiseen operaatioon nyt tarvitaan kotiyleisölle alkupaukuksi "Mainilan laukauksia"?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu