Niin...
ku tossa kerroinki et se akva on siinä pyöriny tuliliskoja odotellessa...
et olis kiva saada sinne jo jotai liikettä, nii mikä se kotilo oli minkä voi laittaaa tullareitten kans samaa akvaa???
mikä se oli?
pekara
3
357
Vastaukset
- pekara
En siis tarvitse enää vastauksia :)
- pekara
nii siis oliko se toi pallokotilo???
ku joku oli pistäny tohon mun nimel vastauksii....- saro
Itselläni oli loppuajasta samassa akvaariossa myös muutama kala, ja hyvin tulivat toimeen. Itseasiassa vanhemman liskon jäätyä yksin, se ystävystyi pienen monnin kanssa.. lekottelivat vierekkäin akvaarion pohjalla!
Akvaarioni oli tosin aika tilava joten sain pidettyä veden pinnan toisesta päästä tarpeeksi syvänä kaloille kun toiselle reunalle nousi "hiekkasärkkä" veden pinnan yläpuolelle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1443641"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?722206Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p641938Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am971911- 191869
Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.91714Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m171581- 791564
Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko111370Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!
Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu1251353