Nokian "RIKOLLISET"

Millaisia on nokialaiset rikolliset vai ovatko kaikki narkkareita?
132140
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Heitän nyt mun "mielikuvan", kun kerra yleistävästi kysyit. Varmaa pätee aika moneen paikkakuntaan: Polkupyörien tai muun irtaimen tavaran varkaat on ehkä useimmin jotaki narkkareita. Murtovarkaat useimmiten ulkopaikkakuntalaisia tai ulkomaalaisia, /esim latviasta yms.) Talousrikolliset ovat usein juuri niitä valkokaulusherroja, jotka ovat taitavia kommunikoimaan ja joilla menee "nii helv hyvin". Seksuaalirikollisiin on vaikea hakea mitään yksittäsitä stereotypiaa tai motiivia, muuta kuin että siinä haetaan hetkittäistä mielihyvää vahingoittamalla kohdettaan tms. Väkivaltarikolliset on usein alkoholin vaikutuksen alaisena tai sitten muutoin käytökseltään agressiivisia/ turhatuineita yksilöitä

Äänestä
  • Nokian rikolliset on just näitä sekakäyttäjiä, todellisia luusereita. Poutunpuistossa otetaan subua , Piriä ja tabuja. Ja päälle kiljua ja kaljaa. Sit varastellaan, tai sekasena puukotetaan kaveria.

    Äänestä

No ne ovat tappajia, jotka pystyvät lymyilemään 20 vuottakin piilossa jäämättä kiinni. Sitten tapot vanhenevat ja he voivat jatkaa puhtoisen pulmusen elämäänsä huolia vailla.

Äänestä

Nokian "tekijä mies" tämä kyynel silmä piripää.

Äänestä
  • ajakaa autolla yli...

    Äänestä

  • kusipäänisti kirjoitti:

    ajakaa autolla yli...

    Ei hyvää autoa kannata lommottaa

    Äänestä

  • Valitettavasti siittä saa saman kun ihmisestä..

    Äänestä

  • höpöhöpö, perus lepposa sekakäyttäjä vain ja ei ole vaaraksi muille

    Äänestä

Liian pieni paikkakunta roistoille.

Äänestä

On Nokialla hammas hoitajakin lisää työssä josta ei veroa maksa vähän pulleampi tapaus mutta Kai läskienkin pitäisi veroa maksaa pillustaan eli kyllä hammashoitolasta voi varata huorallekki aja. Siitä ärrän vierestä

Äänestä

Helpoiten nokian rikolliset löytää ylittämällä suojatietä jalan, sieltä vähintään yks aina kaasuttaa niskaan murhanhimo silmissä

Äänestä

Kylillä puhutaan että joku näkyvä poliitikko on järjestänyt itselleen laiturin hämäräperäisesti "tiskin alta".

Äänestä
  • Eikö se yks narkkari varastanut ambulanssin ja potilas sisällä melkoista.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Uusinokialla kirjoitti:

Millaisia on nokialaiset rikolliset vai ovatko kaikki narkkareita?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu