On se kumma että Eu syöttää tukiaisia etupäässä yksityiselle maatalous haroittajalle, jossa ne rahat voi mennä yhdenmiehen ja perikunnan taskuun,lopetettaissa. Kansan tukiaiset on tarkoitettu maatalouteen ja sen jatkumiseen. Yhtiöittämisellä on vastuun kantajia, jos ei siltä niin ulkoa ostamisella !
Tosi huolimatonta EU:n tukipolitiikkaa.?
Tosi huolimatonta EU:n tukipolitiikkaa.?
Vastaukset 4
Vanhimmat
Mitäs jos ammatin hatjoitta muillekin ruvettais maksamaan tukiaisia, henkilö kohtaiseen tuloonsa, kyllä kepussa äläkkä nousisi !
Sehän on kuin perustuslain vastaista antaa yksityis henkilölle tukiaisia, joiden kuluja ja investointeja muut valvo, virheistä puhumattakaan.
Avioerot ja alkoholismi jää näin valvomatta ??
Tukiaiset on yksityiselle annettuna kuin juoksupjatte tippejä, kukaan ei tiedä minne ne joutuvat !
Voi ottaa rahoilla kossupulloja ja syyttää tukiaisten pienuutta konkussissaan.
Vielä 1970 luvulla kauppiaat kirjoitti lannoitelaskuja, hedän ruoka ja tarvikeostoistaa, eikä niitä virkalta osallisena siihen puuttunut !?