Sekava kannustus Hakametsässä

Määmiäs

Mikä tämä juttu on, että Tapparalla on ikään kuin kaksi huutosakkia hallissa vierekkäin? Yksi esittää lauluja ja monimutkaisia taputuksia eikä tunnu reagoivan yleisön tekemisiin ja toisessa kulmassa sitten aloitetaan yksinkertaisia kannustuksia, joihin koko halli yhtyy helpommin mukaan.

Kuulostaa varsin nololta kun hallissa alkaa kaikua innokas kannustus ja se lopulta peittää alleen tämän oudon lauluporukan esitykset.

5

247

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ilvesvani

      Sekavaahan se on pelikin!

      • outo.laulu

        Hukkuko golfpallo, vai etikkö menneenvuotisia...?

        Joo, fuuga ei selvästi toiminut hallissa, itsekin olin tästä huolissani. IFK-fanit lauloi lisäksi nuotin vierestä.


      • Tapparanmiäs

        Ilveksen fanina en kommentoisi mitään pelin sekavuudesta. Mitenkäs ne teidän pelit? Ainiin mutta teillähän koitti kesäloma jo pari kuukautta sitten ja niinhän se teillä on mennyt lähes koko 2000-luvun ajan. :)


      • tatin.kunti
        Tapparanmiäs kirjoitti:

        Ilveksen fanina en kommentoisi mitään pelin sekavuudesta. Mitenkäs ne teidän pelit? Ainiin mutta teillähän koitti kesäloma jo pari kuukautta sitten ja niinhän se teillä on mennyt lähes koko 2000-luvun ajan. :)

        Monesko peräkkäinen hopea on tulossa hilparille? Se voittamisen kulttuuri puuttuu. Ja mervi puikoissa märisemässä. Miltä tuntui ottaa taas turpaan hifkiltä? 4 ja 0 sekä 6 ja 0. Ne nollat on hilparin, nimikin on naurettava.


    • Nekalasta

      Tuntuu että noilla jalkapallohoilaajilla on se oma esiintyminen ja huomion hakeminen tärkeämpää kuin että saataisiin KOKO YLEISÖ mukaan kannustamaan.

      Niinkuin ap sanoo, yleisö on ottanut jo aloitteen omiin käsiinsä ja sen pauhu ylittää sisäpiiriporukoiden laulut. Eikö kannattaisi nöyrtyä ja arvostaa yleisöä eikä itsepäisesti laulaa jotain epäselviä lauluja.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä sun salaisuus on,kun näytät niin nuorelta..

      Vaikka oot jo noin vanha!?
      Ikävä
      108
      1275
    2. MiltäKaivattusi

      Näyttää? !
      Ikävä
      45
      891
    3. Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi

      Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....
      Ikävä
      50
      716
    4. Mitä meidän välillämme

      On käynyt näiden vuosien aikana?
      Ikävä
      70
      656
    5. Perhoseni (miehelle)

      Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r
      Ikävä
      123
      632
    6. Uskaltaisitko

      Tavata kaivattusi tässä tilanteessa?
      Ikävä
      67
      606
    7. Olen tavattavissa

      tänään klo 17-02 siinä ravintolassa. Tulethan sinäkin?
      Ikävä
      53
      587
    8. Halaus juuri sinulle

      Kaikki järjestyy kyllä. Luota vain. ❤️🫶
      Ikävä
      55
      535
    9. Onko Sofia jälleen jätetty?

      Moni asia viittaisi siihen, että hän on jälleen sinkku.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      93
      463
    10. Mitä jos...

      Susta tykätään poikana enemmän, kun tyttönä? Miten asian käsittelet tai otat tiedon vastaan? T nainen gubetellija herät
      Sinkut
      142
      443
    11. Kuka se on

      Kuhmon komein aikamies?
      Kuhmo
      5
      438
    12. Meneekö unohtamis

      Projektisi hyvin??
      Ikävä
      34
      437
    13. Voin tulla

      Sisustamaan sulle 🤭
      Ikävä
      51
      435
    14. Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?

      Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?
      Ikävä
      113
      434
    15. Mies, näetkö minut myös

      Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?
      Ikävä
      19
      430
    16. Uskallatko paljastaa

      Millä nimellä löydyn puhelimestasi?
      Ikävä
      49
      427
    17. Rekat seisovat dieselin hinnan takia . Ala ei kestä tällaista hintatasoa, sanoo yrittäjä .

      EU:n kallein diesel on kova paikka kuljetusalalle. Ajoja on jätetty ajamatta kannattavuus­ongelmien vuoksi, sanoo alan e
      Kajaani
      82
      417
    18. Et sinä mitään

      Oikeasti halua
      Ikävä
      52
      403
    19. Miksi jätit vastaamatta mies

      Silloin kauan sitten 😔
      Ikävä
      42
      390
    20. Veikkauksen asiamiehen provikat?

      Minkä verran peliautomaatin pitäjä saa peliautomaatin tuotosta?
      Maailman menoa
      28
      379
    Aihe