PRO kiristää maan hallitusta

PROn hallitus lähti sitten Rinteen matkaan haukkumaan ja kiristämään hallitusta. Hehän ovatkin Rinteen hyviä tuttavia, ehkä jäänyt jotain velkaakin. Tällainen eripuran nostattaminen ei aja Suomen eikä PROn jäsenien asiaa. Miten tähän suhtautuu PROn jäsenet, jotka ovat kuuliaisia kansalaisia ja jotka eivät kuulu vasemmistoon tai äärivasemmistoon? YTK on hyvä vaihtoehto irrottautua näistä rettelöitsijöistä, jotka asettavat kansanvallan ja demokratian kyseenalaiseksi.

Voit tarkistaa hallituksen jäsenet tästä linkistä
http://www.proliitto.fi/yhteystiedot/hallitus
4102
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kulttuurin itsetuntemuksessa on jotain todella pahasti häiriintynyt, kun kansasta lähtöisin olevan valtion korkeimpana päämääränä on huolehtia vain ikuisesta talouskavusta ja "kestävyysvajeesta". Mikäli suomalaiset voidaan korvata ajan myötä vierailla populaatioilla sen vuoksi, että sillä on positiivista vaikutusta talouskasvuun ja kestävyysvajeeseen, media löytää aina taloustieteen ylipapit, jotka ovat valmiita julistamaan tätä itsetuhoisen hulluuden ilosanomaa.

Osa talouden arvaustieteen tutkijoista ovat päätyneet laskelmissaan siihen, että 30 000 muukalaisen maahan saapuminen vuodessa ei vaikuttaisi Suomen kestävyysvajeeseen juuri mitenkään, vaan ongelman "hoito" vaatisi ns. huippuosaajien lisäämistä kymmenillä tuhansilla vuosikausien ajan. Asiasta kertoi eilen TV 1:ssä lähetetty MOT-ohjelma, johon viitattiiin Ylen verkkosivujen jutussa MOT: Maahanmuutto ei riitä "hoitamaan" kestävyysvajetta. Joku voisi pitää tällaista juttua maahanmuuttokriittisenä, mutta sitä ei suinkaan ole, koska siinä lähdettiin ihan vakavissaan pohtimaan maahanmuuttoa pelkästään taloudellisena kysymyksenä, jota se ei todellakaan ole.

Mikään rahasumma eivätkä tuhannet työpaikat korvaa sitä menetystä, jonka ylhäältä ohjattu maahanmuutto aiheuttaa suomalaisväestölle ja suomalaisuuden peruuttamattomalla tuholle, jonka reviirin rosvoaminen ja rodunsekoitus saavat aikaan. Poliitikot, talousasiantuntijat ja kulttuuriväen pyrkyrit, jotka ajavat ties millä tekosyillä kansanvaihtoa ja siten etnisen diversiteetin hävittämistä, syyllistyvät viime kädessä YK:n määrittelemään kansanmurhaan. YK:n mukaan kansanmurhan ehdot täyttyvät, kun tarkoituksena on tuhota kokonaan tai osittain kansallinen, etninen, rodullinen tai uskonnollinen ryhmä. Yhtenä keinoa kansanmurhassa on tahallinen ryhmän elinehtojen huonontaminen, tarkoituksena aikaansaada sen fyysinen häviäminen osittain tai kokonaan.

Mitä muuta kansan tahdon vastainen massainvaasio on kuin suomalaisten fyysistä hävittämistä keskipitkällä aikavällillä "maahanmuuton" avulla"? Itse asiassa tälläinen metodi on huomattavasti alhaisempi, kierompi tapa kuin vihollisen suora aseellinen hyökkäys, sillä jälkimmäisessä tapauksessa kansalla on ainakin mahdollisuus itsepuolustukseen. Demokratiailveilyn avulla suhmuroitu "rauhanomainen maahanmuutto" tekee saman kuin aseellinen likvidointi, mutta niin pitkällä aikajänteellä, etteivät kansalaiset ymmärrä puolustautua ilmeistä uhkaa vastaan. Rikoksen tekee vieläkin kavalammaksi se, että suurin osa pyöveleistä kuuluu omaan kansaan, vaikka isompia lankoja veteleekin kulttuurivihamielinen globaali talouseliitti.

Äänestä

Pron hallituksessa on ainakin talouseliittiä, Malinen, Kaukanen ja lista jatkuu. Ovat pahasti kytköksissä SDP:n kanssa. Onko tämä sitä solidaarisuutta, kun Rinne tuomittiin laittomasta lakosta sakkoihin vastiikään? Samalla asialla, samaa ja samanlaista porukkaa? Ay-liikeenkin toivoisi jo keskittyvän työllisyyden eikä työttömyyden edistämiseen.
Liitteestä selviää todellinen Antti Rinne:

http://liberalismi.net/wiki/Antti_Rinne

Äänestä

Tää on tätä marxismilaista kärjistämis-, kurjistamis-ketjua. Yllätys on se, että sitten tuleekin YTK. Ay-paskaa on riittävästi nähty. Ay kuten pro on työttömien asialla ei työpaikkojen. Syrjäytymisen asialla. Niin nähty. Ay-jäsenmäärä laskussa ja YTK nousussa.
https://ytk.fi/tietoa-ytk-sta/jasenmaaran-kehitys

Äänestä

AY-mafian tarkoitus on vetää kunnon palkat ja palkkiot itselleen jäsenien maksamaista miljoonista. Heitä ei kiinnosta se, miten jäsenet selviävät mafian törppöilystä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


aypaskaasataa kirjoitti:

PROn hallitus lähti sitten Rinteen matkaan haukkumaan ja kiristämään hallitusta. Hehän ovatkin Rinteen hyviä tuttavia, ehkä jäänyt jotain velkaakin. Tällainen eripuran nostattaminen ei aja Suomen eikä PROn jäsenien asiaa. Miten tähän suhtautuu PROn jäsenet, jotka ovat kuuliaisia kansalaisia ja jotka eivät kuulu vasemmistoon tai äärivasemmistoon? YTK on hyvä vaihtoehto irrottautua näistä rettelöitsijöistä, jotka asettavat kansanvallan ja demokratian kyseenalaiseksi.

Voit tarkistaa hallituksen jäsenet tästä linkistä
http://www.proliitto.fi/yhteystiedot/hallitus

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu