Sveitsissä kohistaan syyrialaisperheen kansalaisuuslupahakemuksen keskeytyksestä.
Hakemusprosessi keskeytyi sen jälkeen, kun muslimiperheen kaksi poikaa kieltäytyi kättelemästä naisopettajaa uskonnollisiin syihin vedoten, kirjoittaa uutiskanava Al-Jazeera.
Hakemusprosessi keskeytyi sen jälkeen, kun muslimiperheen kaksi poikaa kieltäytyi kättelemästä naisopettajaa uskonnollisiin syihin vedoten, kirjoittaa uutiskanava Al-Jazeera.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Muslimeilla on hyvin tehokas lakimies järjestelmä suojana. Sveitsissä on ollut aiemmin kuhinaa myös siitä, että muslimiperheiden vanhemmat ovat vaatineet tyttärilleen vapautuksia uimatunneilta. Koulut ovat yrittäneet kieltää myös koko kasvot peittävien huntujen käytön, mutta muslimiperheet ovat voittaneet nämä tapaukset oikeudenkäynneissä. Sveitsissä on noin kahdeksan miljoonaa ihmistä, joista muslimeja on Al-Jazeeran arvion mukaan noin 350 000.
miksi ei musliminaisia päästetää moskeijaan, imaanin mukaan naiset tulee levottomiksi miesten keskellä !
tulee levottomiksi navetassa,
hhhyyyyiiii, yäks...
esim femakoille työsarkaa..
Kristityt voisivat kieltäyä kättelemästä miesmuslimeja naisia kylläkin.
Muslujen kanssa ei pitäisi keskustella yhtään mistään. Ne vaan yltyvät ja keksivät koko ajan lisää kaikkea hankalaa ja tyhmää... koska ovat pohjimmaltaan idiootteja.
Miksi ei kättele, ovatko naiset saastaisia, vai mistä syystä.