raitisilmasuodattimen vaihto Civic Tourer

Alabastersilver

Oletteko vaihtaneet itse ja saaneet paikalleen kunnolla.Itse en saanut menemään suodatinta aivan pohjaan saakka.Paperi suodatin antoi kuitenkin hieman periksi joten sain kotelon kannen paikalleen.Se ei nyt ole siellä aivan paikallaan, lieneekö tuolla mitään väliä. Suodatin aivan samanlainen kuin alkuperäinen joka oli saatu asennettua pari senttia syvemmälläe.Pitäisköhän tuossa käyttää jotain ohjuria apuna.Vanhemmassa Civicissähän oli tässäkohtaa sellaiset raamit joiden sisään suodatin meni kätevästi ja oli helppo laittaa paikalleen.

8

1425

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Onkooikeapatruuns

      Miten se poikkeaa tavallisen Civikin suodattaminen? Siinä ainakin idioottimaisen helppo vaihtaa ja Motonetissa saa halvalla.

    • pitäämennajust

      kyllä kun kattoo oikeellisuuden ..

      • alabastersilver

        Juu, kyllä oli samankokoinen kuin entinen, mittasin päällekkäin.No siellä se nyt on, hieman kasassa kylläkin.ILmeisesti siellä asennusaukon pohjalla on kolo johon sen täytyisi mennä täysin kohdalleen ja suoraan. Muuten jää kanittamaan se pari senttiä.Niin onko kukaan kokeillut vaihtaa tuohon uuteen farkkumalliin.


    • minuutinjuttu

      Ainakin normaali Civikissä etureuna jää esiin ja se menee lukituskannen sisään. Eilen vaihdoin.

    • hieno.juttu

      Eipähän kerää niin helposti roskia, kun reunat vuotavat :D

    • wqqwwq

      Eiköhän uudet autot huollateta merkkihuollossa, ei kai niihin mitään suodattimia itse vaihdeta?

      • sästää70

        Huolto hinnoitellut sen johonkin 80, minuutin homma. Paras itse ja helppo tehdä.


    • hondajees

      Joo kyllähän suotimen vaihdosta kannattaa 50 maksaa. Sama kai se on huoltaako itte uutta vai 10 vuotta vanhaa. Pari hondaa ostanut uutena ja tehnyt kaikki huollot itse. Tehty helpoksi huollettavaksi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      119
      1662
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      99
      1488
    3. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      36
      911
    4. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      29
      859
    5. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      38
      811
    6. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      50
      786
    7. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      43
      738
    8. Olet myös vähän ärsyttävä

      Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.
      Ikävä
      37
      730
    9. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      728
    10. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      37
      700
    Aihe