Mitä kaikkea voi pelätä

Kerro, mitä sinä pelkäät?

Tuli vaan mieleen .
31433
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 31

Vanhimmat

Kerhokäärmettä

Äänestä
  • Mikä on kerhokäärme?

    Onko se lelu?

    Äänestä

  • Oikea käärme, asuu saaressa.

    Äänestä

  • Se on tarhakäärme.

    Äänestä

  • Kyllä se on todennäköisesti kerhokäärme.

    Äänestä

  • Rantakäärme, kyykäärme.

    Kerhokäärme on joku saaren oma laji.

    Mitä kerhoa se pitää?

    Äänestä

  • onkosesuurikin kirjoitti:

    Rantakäärme, kyykäärme.

    Kerhokäärme on joku saaren oma laji.

    Mitä kerhoa se pitää?

    Naurulokin kanssa :DD-kerhoa

    Äänestä

  • Se on varmaan oikee perhekerho se.

    Ei auta, pitää mennä nukkumaan ja murehtimaan pertsiilleen menevää huomista päivää. Traumaattista oli meikäläisen elämä, ei voi muuta jupista.

    Äänestä

Sokeutumista ennen kuin ehdin oppia pistekirjoituksen.

Äänestä
  • Mustikat auttaa, jos ei ole tauti sitten.

    Äänestä

  • syömustikoita kirjoitti:

    Mustikat auttaa, jos ei ole tauti sitten.

    Minun ongelmaani niistä ei valitettavasti ole apua mutta hyvälle ne maistuvat kyllä.

    Äänestä

  • Höh, toivottavasti joku auttaa sitten.

    Äänestä

Siivouspäivää kannattaa aina pelätä.

Äänestä
  • Tiedän monta vielä pelottavampaa päivää.

    Äänestä

Sekoamista

Äänestä
  • Siitä selviää kyllä.

    Joskus, kai.

    Äänestä

En tiedä voinko sanoa että pelkään hämähäkkejä, sillä vaikka kiljunkin ja hypin pöydille seisoon hetkeksi keräileen itseäni, niin sen jälkeen aloitan massamurhaamisen. Olen aika hämäreiden sarjamurhaaja jo sillä korkkarini pohjiin on useita kymmeniä jollei satojakin hämäreitä jo murhattu. Enemmänkin varmaan inhoan ja pelästyn aina alkuun inhon takia niitä ja hypin pakoon korkealle niiden ulottumattomiin.

Varsinaisesti pelkään käärmeitä. Tosin niitäkin myös inhoan. Ällöttäviä ne luontodokkarit joissa ne syö hiiriä. Mulla alkaa oleen vaikeuksia katsoa sitä. Yleensä suljen silmäni, koska menee mulle liian jännäksi se ohjelma. :)


Varsinaisesti pelkään ehkä kamalaa hirveää exääni, terveyden menetystä ja ukkosta säikyn lähinnä äänien takia, mutta en pelkää muuten.

Amppari jos sisälle pääsee niin arvaa kuka sisältä juoksee kiljuen ulos? -minä.

Kerran istuin pihalla nurtsilla miettimässä että kuinkas tässä nyt näin kävi että mut heitti amppari ulos mun kodista ja nyt se on sitten vallannut mun asuntoni kokonaan itselleen.

Noista kuitenkin vain ainoastaan exästäni olen kehitellyt fobian.

Äänestä
  • Minä pelkään käärmeitä kanssa, ne on pelottavia.

    Äänestä

  • Mä muistan joskus teininä kun asuin vähän syrjemmässä ja pyöräilin sieltä sitten jonnekin. Yhtäkkiä sellaisella hiekkatiellä havaitsin edessäni kyykäärmeen jonka päälle joku oli heittänyt ison kiven. Helvetin kiukkunen kärmes olikin. Kiljasin ja nostin jalat ylös ja ajaessani pyörällä siitä ohi. Se oli ensimmäinen ja toivottavasti viimeinenkin kohtaaminen kiukkuisen kyykäärmeen kanssa. yök.

    Äänestä

Näin viime yönä unta että meillä oli rottia ja meillä oli kaaos ja niillä oli loppunut ruoka ja yritti jyrsiä lapsistani palasia. Eikä niitä saanut hengiltä ne oli sitkeitä ja piiloutui hyvin. ja pelkäsin niitä. Nuorimaisella oli puremisjälkiä vuotavia haavoja ympäri kehoa ja yritin hakea apua. Se ketä apuun hain oli taas muuta vaille eikä oikein ymmärtänyt tilannetta.

Äänestä
  • Hirvee uni, kamala.

    Painajainen.

    Äänestä

  • Annoitko kuitenkin sille unessa? Siis sille joka oli"muuta" vailla?

    Äänestä

  • hööhööt kirjoitti:

    Annoitko kuitenkin sille unessa? Siis sille joka oli"muuta" vailla?

    En ole antanut kellekään unessakaan vielä vaikka yrityksiä on ollut paljon kyllähän se oli ihanaa että ihailtiin mutta en halunnut pettää ukkoani.

    siinä tilanteessa minulla oli vain lapset mielessä mutta tiedän unessa ei toimi järkevästi. En tiedä mistä johtuu?

    Äänestä

  • old_profile_95907 kirjoitti:

    En ole antanut kellekään unessakaan vielä vaikka yrityksiä on ollut paljon kyllähän se oli ihanaa että ihailtiin mutta en halunnut pettää ukkoani.

    siinä tilanteessa minulla oli vain lapset mielessä mutta tiedän unessa ei toimi järkevästi. En tiedä mistä johtuu?

    Se mikä unessa oli järjetöntä etten tajunnut viedä lapsia pois sieltä ja jätin ukon hoitoon.

    Äänestä

Kohta viisikymppisenä pelkään, että joku muistaa sen.

Äänestä
  • Antti pantti palleroinen.

    Äänestä

Kun joskus tulee aika jolloin jään kokonaan yksin...

Äänestä

Kaikkea, mitä en kykene hallitsemaan. Kuten sitä miten sydämeni käyttäytyy hänen lähellään. Se on pelottavinta ikinä!

Äänestä
  • On sullakin murheet, minä murehdin että jos joudun soittamaan!

    Äänestä

  • Mä pelkään että mulle soitetaan...

    Äänestä

Aika harvassa ne asiat mitä en pelkäisi. Sanotaanko että lapset (ei omia) ja oma perhe. Niitä en pelkää. Muuten pelkään aika lailla kaikkea :(

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pellepelokastää kirjoitti:

Kerro, mitä sinä pelkäät?

Tuli vaan mieleen .

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu