Joko lentokone valmis?

Joko koneinsinöörit ekan lentokoneen ovat saaneet Lieksassa ilmaan ? Täällä palstalla oli vetävän näköisiä prototyyppejä esitelty ! Ilmoitelkaa kunhan saavat ensimmäisen häivekoneen ilmaan , sitä voisi kauempaakin tulla ihmettelemään ! Hahhaaaa !
14173
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Minu olla oma lentokone. Soili lupa olla kapteni.

Äänestä
  • Vai soili kaptenina ! Hehe !

    Äänestä

Mönninselän pohjassa makaa valmis lentokone

Äänestä

Lensikö somppujen lentsikka sinne asti ?

Äänestä

mahtavaa somput pääsee omalla konella, takasin somppulaan. viekää soili mukaan eikä tarvii tulla takasin.

Äänestä

Ei vielä kone valmis, paha häive ongelma? Koko kone kadoksissa, ei näy ollenkaan! Jäi häivekytkin vahingossa on asentoon!
Jos joku törmää kävellessään siihen koneen tekeleeseen, niin pyydetään ilmoittamaan lähimmälle koneinsinööriviranomaiselle! Kannattaa laittaa joku keppi siihen koneen luo pystyyn merkiksi, että se sitten löytyy uudelleen!

Äänestä

aloittaja nauraa itselleen,siinä on hänen ajateluntaso joka hänen nupissa pakkomielteenä pyörii ketjuvedolla muutama ratas poissa tyhjää väillä lyöden..otan osaa jo säälistä

Äänestä
  • Älä pelkää hyysis, pääset kyytiin. Sun oma ratas löi yli jo kauan sitten.

    Äänestä

Kun koneinsinöörit saavat koneen valmiiksi, alkaa lentokapteenin etsintä.

Jos nyt joltakulta on sattunut lentäjän lupakirja unohtumaan Somaliaan, ei haittaa. Soile ja sosiaalitoimíston avuliaat tädit auttavat ja vakuuttavat kuin yhdestä suusta, että kyllä ovat kokeneita lentäjiä meidän omin käsin valitsemat elätit. Puikkoihin vaan ja Lieksaan lentelemään.

Äänestä

Hei justhan somalien Lieksan leijat hankkeessa duunattiin joku lentävä projektihimmeli. Siihen uppos 300.000 euroo.

Äänestä

Niinhän se on.

Muistan kuulleeni joskus sanonnan: "Jos annat Pirulle pikkusormen, se vie koko käden".
Seuraava musiikkivalintani tarkoittaa jotain muuta kuin suvaitsevaista, mutta antaa palaa, jos jokus sattuu, niin antaas sitten sattua vaan.

https://www.youtube.com/watch?v=WkWhE8K3YM8

Vappua odotellessa kuitenkin kaikille hyvää kesää.

Äänestä

Pakolaisista on vissiin pulaa suomessa, kun ei kaikkia työpaikkoja ole vielä täytetty, ovat niin niin työteliästä sakkia, vai olikos toisinpäin passattavia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


MitenMahtaaOlla kirjoitti:

Joko koneinsinöörit ekan lentokoneen ovat saaneet Lieksassa ilmaan ? Täällä palstalla oli vetävän näköisiä prototyyppejä esitelty ! Ilmoitelkaa kunhan saavat ensimmäisen häivekoneen ilmaan , sitä voisi kauempaakin tulla ihmettelemään ! Hahhaaaa !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu