HIFK ja 2016 kevätkakka

SpringtimeHIFK

Nyt on taas aika perinteisen HIFKn kevätkakan, vatsa mouruaa jo aamusta kun on peli. Paineet ovat kasvaneet päivä päivältä....taas joka keväinen epäonnistuminen. Nythän on vastassa jotain ihan muuta kuin Blues tai HPK, joiden avulla HIFK keplotteli runkosarjan voittoon. Ja tietenkin siihen tarvittiin myös Jokeri-mies valmentajaksi.

HIFKn kevätkakka on siitä tärkeä ajankohta meille kaikille, sillä se kertoo milloin aletaan kääntyä kohti kesää.......veneen lasku, mp-ajelut, mökillä käynnit.....kaikki alkaa tuosta HIFKn kevätpökäleestä.

Illalla katsomaan kun se alkaa taas työntyä esille..........

2

99

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sinne vaan toisen helsingin luuseriluistin seuran kaveriks mongoolian mestaruus sarjaan räpeltämään. lyhyt kausi 6kuukautta kesälomaa.

    • SpringtimeHIFK

      Viikonloppuna tuli vene laskettua veteen ja se on valmis kesään. Kiitos HIFKlle taas kerran oikeista kevään merkeistä. Tänäänhän alkaa HIFK:oon kesäloma!!
      HIFK:n kevätkakkaan voi aina luottaa!!!!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakastan sinua

      Anteeksi että epäilin sinua.. ❤️
      Ikävä
      60
      824
    2. Naisten top-5 red flagit

      1. Feminismi: kertoo keskenkasvuisuudesta, välttää vastuuta tekemällä miehistä kestosyyllisen kaikkeen 2. Ylipaino: kiel
      Ikävä
      111
      783
    3. Mitähän meinaat

      Vai meinaatko mitään kohtaamisen suhteen?
      Ikävä
      46
      660
    4. Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä

      Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla
      Maailman menoa
      220
      618
    5. Oletko hyljännyt minut mies?

      Toivottavasti et. 🥺🥺🥺🥺🥺
      Ikävä
      43
      558
    6. Tiedätkö kaivattusi musiikkimaun?

      Minkälaisesta musiikista hän pitää?
      Ikävä
      53
      544
    7. Nykytiedon valossa

      Tekisitkö nykyisellä tietämyksellä jotain toisin ja mitä se olisi?
      Ikävä
      76
      533
    8. Jippii ! Zoon konkurssia tutkitaan .

      Vihdoinkin jotakin tietoa.
      Ähtäri
      22
      516
    9. Onko se loukkaavaa

      Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k
      Ikävä
      82
      493
    10. Onko kaivattusi seinäruusu?

      Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai
      Ikävä
      37
      490
    Aihe