Kumpaa sukupuolta sukset ovat?
Tietysti naisia!
Sen lisäksi, että niissä on vako alla, nokka pystyssä ja ne käyttävät siteitä, ne tarvitsevat toimiakseen myös liukuvoidetta, sauvaa ja lopuksi monoa, puhumattakaan siitä, että saadessaan pyörät alleen niistä tulee hengenvaarallisia liikenteessä, eikä siinä vielä kaikki: Nykäsen Matillekin on yks hailee onko alla sukset vaiko nainen; aina lentää!
Tietysti naisia!
Sen lisäksi, että niissä on vako alla, nokka pystyssä ja ne käyttävät siteitä, ne tarvitsevat toimiakseen myös liukuvoidetta, sauvaa ja lopuksi monoa, puhumattakaan siitä, että saadessaan pyörät alleen niistä tulee hengenvaarallisia liikenteessä, eikä siinä vielä kaikki: Nykäsen Matillekin on yks hailee onko alla sukset vaiko nainen; aina lentää!
Vastaukset 10
Vanhimmat
Mies osti kaupasta hanskat. Myyjä kysyi:
“Panetteko pussiin vai vedättekö tässä käteen?”
Kirkosta löytyi naisten alkkarit.
Lukkari haistoi, arveli olevan 40v naisen.
Kanttorin mielestä 20v.
Pappi haistoi – “Ei ole tästä seurakunnasta”.
Nainen tuhahti miehelle: “Olet huonoin panoni tähän mennessä”,
Mies vastasi: “Tosi raukkamaista arvostella parin minuutin perusteella.
Eräs arvokkaampi herra istui ratikassa iltapäivälehteä lukien. Viereen istahti kaksikymppinen irokeesi-hemmo punavihreässä hiuslaitteessaan ja kirjavissa vaatteissaan.
Mieshenkilö katsoi nuorta suht pitkään mietteliään näköisenä.
Värikäs nuoremme ärtyi siitä kysymään: “Ek sää vitun gubbe oo ite tehny nuorena mitään raflaavaa?”
Tähän herrasmiehemme edelleen miettivänä: “Kyllä, panin kerran Panamassa papukaijaa, joten mietin voisitko olla poikani…”
Milloin tietää olleensa kauan naimisissa?
Kun vaimossa ei ole muuta kiinteää kuin kulut ja miehessä ei muuta jäykkää kuin asenne.
Nainen oli lähdössä jokavuotiseen gynekologin tarkastukseen.
Hän valmistautui huolella, kävi suihkussa ja lainasi tyttärensä suihkedeodoranttia saadakseen alapään tuoksumaan hyvältä.
Kun hän sitten makasi tutkimuspöydällä, miespuolinen lääkäri hymyili koko naamallaan ja sanoi: “Taitaa olla juhlat tiedossa”
Nainen ei alkuunkaan käsittänyt, mitä lääkäri tarkoitti, mutta kotona hän ymmärsi asian, kun hänen tyttärensä kysyi: “Oletko lainannut kimallehiussuihkettani?”
Hullujenhuoneella oli lääkärikierros.
Potilas Niukkanen istui huoneensa lattialla kattilankansi käsissä ja pörisi.
Lääkäri kysyi: No mitäs se Niukkanen touhuaa? Ajan autolla lappiin, vastasi hän.
Toisella puolen huonetta istui potilas Mäkinen vetäen käteensä.
Mitäs se Mäkinen touhuaa, kysyi lääkäri.”Panen sillä aikaa Niukkasen muijaa ku se on lapin reissulla!
Mies naiselle hääyönä:
Kutsun Sinua Eevaksi, sillä olet ensimmäiseni.
Vaimo vastasi: Kutsun Sinua Peugeotiksi, sillä olet minulle 206:s
tuollaisesta ketjusta tuli aika suuri jo välittömästikin.
niin siin tais käyrä