AUDILLA TAAS YLINOPEUTTA

Taas Audikuskin kaahaamisella ikävät seuraamukset. Auto lensi metsään.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2016042321462602_uu.shtml
19275
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

Audi on todella vaarallinen auto kenen hyvänsä kuljettajan käsissä ja siksi sen maahantuonti pitäisi kieltää kokonaan.Ainoastaan täydellisen välinpitämätön kaheli ylipäätään edes viitsii ajaa tuollaisella itäsaksalais lähtöisellä B-luokan kotterolla joka voi täysin varoittamatta lähteä kuljettajan lapasesta!

Äänestä

Audiiiiiiii!!!!! Merlsuuuuuu!!!!!! Pemarliiiiiiii!!!!!!!!

Äänestä

Onko kukaan koskaan ohittanut Audia?

Äänestä
  • Viimeks tänään karvalakkiFocuksella. Ei tehny tiukkaakaan

    Äänestä

vaikka kuinka monta kertaa,myös liik.valoissa!Juntti porukkaa......!

Äänestä
  • * reps * Pidä tiukasti Toyota lakistas kiinni ja tyydy nuhaan.

    Äänestä

Onko lentäviä audeja myytävänä!Pääseekö niillä taivaaseen!

Äänestä
  • Bimmerillä todennäköisemmin

    Äänestä

Kesäpyörät juuri vaihdettu? Ja sitten testattu...

Äänestä

Ihan samalla lailla ne muidenin merkkien kuskit koheltaa. Kateudesta johtuen kalliit merkit vaan harmittaa ja ne halutaan ostaa esiin.

Eihän ketään kiinnosta se että suojatiellä auto ajaa lapsen yli mutta jos se firman Audi niin johan kiinnostaa. Miksi näin?

Pitäisikö kalliimpien autojen kuskine ajaa dekadilla nätimmin kuin vaikkapa Volsun, Tojon tai Opelin kuskien? Miksi näin`?

Äänestä
  • SIKSI KOSKA AUDIKUSKIT KOHELTAVAT TODELLA PALJON.NIILLÄ EI AJETA HERRASMIES TYYLILLÄ VAAN KOHELTAJIEN TYYLILLÄ.

    Äänestä

Miksi Audi ja BMW merkkiset autot tekee kuljettajistaan kusipäitä?

Äänestä

Kusipäitähän ne on jo ennestäänkin mutta silloin se kusipäisyys vielä korostuu kun pääsevät nazivalmisteen puikkoihin!

Äänestä

Ainakin tuollaonen audikuski on tosi helppo provosoida liikenteessä. Ei tarvii kun valoissa rinnalla punaisen palaessa hiukan vinkauttaa vetäviä pyöriä niin että oma auto nytkähtää semmoisen 20 senttiä ja pysäyttää siihen, niin kun valot vaihtuu audikuski tulkitsee sen heti aggressiona ja lähtee niin perkeleesti menemään, oli sitten edessä mitä tahansa. Eikä yhtään vilkaise taakseen nähdäkseen että kukaan muu ei seonnut päästään ollenkaan, vaan muut ajaa ihan rauhallisesti.

Äänestä

Haistan täällä köyhyyden ja kateuden löyhkän.

Äänestä
  • KATEUDESTA EI OLE KYSE VAAN SÄÄLISTÄ.

    Äänestä

Kuka ajaa kuka ei. :D Mulla kortti ollut 31 vuotta ja ei vielä yksiäkään ylinopeussakkoja. Audilla ajanut viimeiset 13 vuotta. Ja jos yhtään lohduttaa, niin oon nainen. :D

Äänestä

Porvaris kakarat taas asialla isukku maisterin autolla?

Äänestä

kaikki Audi-kuskit on mulkkuja!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Gunnarw kirjoitti:

Taas Audikuskin kaahaamisella ikävät seuraamukset. Auto lensi metsään.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2016042321462602_uu.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu