Onko Noni mehu hyvää vai lupaako liikaa?

Onko se hyvää ja erittäin terveellistä?
15226
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Sä olet pikkusen myöhässä. Tämä kusetus tais upota jo toistakymmentä vuotta sitten...

Äänestä

Noni-mehu on hyvää sekä terveellistä.
Sillä paranee vaiva kuin vaiva.
Hyvänä esimerkkinä Olli L.

Äänestä

Kannattaa kysyä Pendeltä, Pende tietää.

Äänestä

Reilut 18 vuotta olen käyttänyt nonia ja tulen käyttämään jatkossasin.

Äänestä
  • 18 vuotta sinua on kusetettu ja jatkuu edelleen.

    Äänestä

  • 18 vuotta eikä äly ole kasvanut. Tehokas aine jos haluaa dementian oireet

    Äänestä

Käyttäkää vaan. Täällä moni vastustajakin käyttää sitä vaikka ei uskalla myöntää. Avotampiokin käyttää sitä ja on entinen kauppias. Tosin nyt on onnellinen tycoonin omistaja. Kuka muu ilmoittautuu entiseksi noni myyjäksi.

Äänestä
  • Muistutan tässä vielä että tällä nonilla EI siis ole sen enempää terveyttä edistäviä vaikutuksia kuin muillakaan mehuilla, vaan kaikki perustuu ihan pelkkään uskomukseen.

    Äänestä

  • hp00 kirjoitti:

    Muistutan tässä vielä että tällä nonilla EI siis ole sen enempää terveyttä edistäviä vaikutuksia kuin muillakaan mehuilla, vaan kaikki perustuu ihan pelkkään uskomukseen.

    Vittu sää oot sekasin...

    Äänestä

  • hp00 kirjoitti:

    Muistutan tässä vielä että tällä nonilla EI siis ole sen enempää terveyttä edistäviä vaikutuksia kuin muillakaan mehuilla, vaan kaikki perustuu ihan pelkkään uskomukseen.

    Ei pidä paikkansa. Terveys paranee ja kunto kohenee. Suosittelen kaikille vastustajille tätä niin jaksatte valvoa 24/7 ja kysellä Pentin ja Karin perään.

    Äänestä

  • Herätyyys kirjoitti:

    Vittu sää oot sekasin...

    En onneksi niin sekaisin kuin sinä.

    Äänestä

Aloitin nonimehun juomisen yli 10 vuotta sitten eikä sairaslomapäiviä ole enää ollut. En ole myöskaan tarvinnut enää apteekin tuotteita. Netistä löysin faktaa kliinisistä tutkimuksista.

Äänestä
  • "Netistä löysin faktaa kliinisistä tutkimuksista."

    Et löytänyt yhtään päivänvalon kestävää tutkimusta, joten voit lopettaa valehtelun.

    Äänestä

Auttaako syvänmerenmustikka?

Äänestä

Eikös noni tule sieltä saarilta missä lähettyvillä Ranska on tehnyt ydinkokeita?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mehuhedelmä kirjoitti:

Onko se hyvää ja erittäin terveellistä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu