Win 7 Pro Configuring windows

jjjhh

Moro.

Semmoinen ongelma ilmeni, että viime päivityksen jälkeen kone käynnisti käyttäjätilini oudosti. Kaikki työpöytäni tiedostot ja ohjelmat olivat poissa. Tiedostot löytyvät kyllä C: aseman users - desktop- kansiosta, ne voi avata, mutta eivät näy fyysisellä työpöydällä. Jos tiedostot kopioi takaisin työpöydälle, ne eivät enään aukea. Valittaa, että tiedostoa ei löydy. Yleensä kun tähän C: aseman desktop- kansioon tallentaa jotain se näkyy myös työpöydällä. Nyt ei näy. Lisäksi päivitykset takkuilee. Aina koittaa asentaa samoja päivityksiä...... kestää.... ja käynnistyessä lukee jotain "configurin windows updates ...... " Jumittuu aina 51% kohdalle ja kesää joku 30 min ennenkuin käynnistyy. Tämä siis joka kerta kun koneen käynnistää uudelleen. Olen koittanut palauttaa koneen aiempaan tilaan, mutta ei onnistu! :/

6

146

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Oletko varma, että koneen kiintolevy on kunnossa?

      • jjjhh

        Moi.

        En ole ainakaan huomannut siinä mitään vikaa. Mitenköhän tämän asian voisi varmistaa?


      • jjjhh kirjoitti:

        Moi.

        En ole ainakaan huomannut siinä mitään vikaa. Mitenköhän tämän asian voisi varmistaa?

        Onko koneessasi sisäänrakennettua laitetestiohjelmistoa, minkä voi käynnistää painamalla jotain tiettyä näppäintä koneen käynnistyessä? Jos ei, niin perusteellinen testaus vaatii koneen viemistä huoltoon.


    • 10_hävittää_tiedostoja

      Ettei vaan olis päivitysten mukana tullu win 10 päivityksiä.? seiskaan kannattaa asentaa nykyään vain tärkeät tietoturvapäivitykset. Valinnaisten Windows 7 päivitysten mukana saattaa tulla kymppi roskaa:

      http://keskustelu.afterdawn.com/threads/windows-10-päivitys-kuvat-ja-tiedostot-katosi.759615/

    • käynnistäuudestaan

      Mulla on kanssa joskus käynnistänyt noin, että työpöydällä ei ole mitään.Eipä siinä muuta kun käynnistää uudestaan, niin kaikki on taas kunnossa. Mistä tota Windowsia aina tietää, mitä se sekoilee. Käynnistät vaan uudestaan, niin kyllä se siitä.

    • Buahhahahhaha

      Sehän on ihan kuin Kymppi sitten

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ketä tietää

      Missä ammuttiin pyssyllä.
      Kotka
      64
      6227
    2. Ei tunnu, että välität yhtään

      Tuntuu, että et edes muista minua koko ihmistä. 😢
      Ikävä
      63
      5629
    3. Vimpelin liikuntahallilla tulipalo?

      Katsoin, että liikuntahallista tuloo mustaa savua. Sitten ovet pärähti hajalle, ja sisältä tuli aikamoinen lieska. Toise
      Vimpeli
      128
      4565
    4. Onko kaipaamallasi

      Naisella silikonit 🤔
      Ikävä
      57
      3899
    5. Näytitpä taas niin hyvältä!

      Nautit tilanteesta täysin rinnoin. Sinä olet kuin
      Tunteet
      14
      3815
    6. Veikeä Satu

      Tuu jutteleen, kaipaan sua. Oot kuuma nainen.
      Ikävä
      32
      3229
    7. Oletko nyt

      Onnellinen mies naisesi kanssa?
      Ikävä
      68
      3009
    8. Rakastatko?

      Ala kertomaan se ja heti
      Ikävä
      59
      2856
    9. Mikä haluat olla kaivatullesi?

      1. Kaveri 2. Ystävä 3. Panokaveri 4.puoliso 5 jokin muu
      Ikävä
      70
      2609
    10. Kosiako meinasit?

      Voi sua rakas ❤️
      Ikävä
      47
      1960
    Aihe