jo toinen outo

Mutta raskas päivä putkeen.

Onhan tämä vaihtelua, kärsimyksen maksimointiin kun samalla jotain muutakin ajateltavaa.

Ihme kyllä tänään oli kivaa monilta osin, hyviä juttukavereit ja jopa huumoriakin. Saa mennä kauas kun yhtä kiva päivä ollut. Yrittäs olla valittamatta huomenna.

Kivoi ihmisiä, oon vaan väärällä puolella.
4157
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Voi olla tavallista ns. kevätväsymystäkin, syö paljon proteiinia sitten ja vitamiineja... omenia itsekin piti ostaa, mutta en jaksanutkaan, proteiini on tärkeämpi kuitenkin jotta jaksaa liikkua hedelmät vasta jälkeen, sitten.

Äänestä
  • ... joo tuon verran alat syömään kananpojan fileitä, noin 1kg päivässä kuurilla, pitäisi vaikuttaa...

    Äänestä

Mitään väärällä puolella ole! Samassa veneessä me kaikki ollaan! Montako kertaa tuosta samasta asiasta pitää ihmisiä muistuttaa!!

Äänestä
  • Voisiko sen veneen soutaa rantaan ja saada maata jalkojen alle.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


epäihminen kirjoitti:

Mutta raskas päivä putkeen.

Onhan tämä vaihtelua, kärsimyksen maksimointiin kun samalla jotain muutakin ajateltavaa.

Ihme kyllä tänään oli kivaa monilta osin, hyviä juttukavereit ja jopa huumoriakin. Saa mennä kauas kun yhtä kiva päivä ollut. Yrittäs olla valittamatta huomenna.

Kivoi ihmisiä, oon vaan väärällä puolella.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu