Onko oikein junailtu päättäjiltä

JärkiJäässäPäättäjillä

Maahanmuutto ei ratkaise yhtään mitään. Eikä edes tilapäisesti. Ongelmien juuret ovat jossain aivan muualla. Kaikki Afrikan kansat eivät voi muuttaa EU:n maihin ja koko EU hajoaa mahdottumuuteensa. Syntyvyys ylikansoittuneissa kehitysmaissa on syy massamuuttoon ja jos tuohon ei saada mitään korjausta koko maailma on sodan jaloissa ja myös me täällä kotimaassamme Suomessa.

3

222

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • bisnes-on-bisnes

      PELKKÄÄ RIKKAITTEN BISNESTÄHÄN SE ON! Ja sinä maksat... Samoinhan Italiassakin järjestäytynyt rikollisuus lyö sillä rahoiksi.

    • Itsenäisyyden.menetys

      EU:n ulkoministerit ovat viikonloppuna miettineet eu-supervaltion eli liittovaltion perustamisen nopeuttamista, josta seuraa, että Brysseliin siirretään verotus, rikosoikeus, rajatarkastus, yleensä kaikki. Suomesta tulee vähän niin kuin "lobotomia valtio", SSS-hallitus ei aio suostus kansalaisaloitteen toteuttamiseen.

      Käväiskää lukemassa ja kertokaa ihan kaikille tutuille, menetämme Suomen. Medialla on selvästi tiedon sulku, uutiset eu:sta tulevat 1-2 pvän viiveellä ja Timo Haapala luettaa ihmisille omaa twitteriä, se tietää ja sekoittaa kansalaisten ajankäyttöä väärään suuntaan.

      Eu:sta supervaltio -salainen suunnitelma!
      http://keskustelu.suomi24.fi/t/14352538/eusta-supervaltio--salainen-suunnitelma!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko sulla rakas mitään sanottavaa?

      Lähetä tässä kaivatullesi haluamasi terveiset 💌
      Ikävä
      340
      2705
    2. Vaikea löytää samantyylistä miestä

      Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i
      Sinkut
      176
      2035
    3. Liikenneonnettomuus kuhmo

      Taisi Audi mennä lunastukseen ja pemari kilometritehtaalle
      Kuhmo
      34
      1722
    4. Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!

      Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      279
      1547
    5. Oot sä aika nuorekas...

      Vaikka oot niin vanha!
      Ikävä
      53
      1075
    6. Rasismi ahdistaa.

      Tapasin baarissa oikein lupsakan oloisen miehen, mutta arvomaailma on hyvin erilainen omani kanssa. Hän käyttää n-sanaa
      Sinkut
      269
      912
    7. Martina ja Muhis

      Aamulenkillä yhdessä valmistautumassa suuren päivään,toivottavasti heräsivät toistensa viekusta.Ihana pariskunta❤
      Kotimaiset julkkisjuorut
      248
      786
    8. Näin sut.

      olitpas vanhentuneen näköinen. 😆 mieheltä naiselle
      Ikävä
      59
      683
    9. Oot pelkkä naurun aihe

      🤣🤣🤣🤣🤣 m-n
      Ikävä
      40
      565
    10. Olenkohan tunteideni kanssa yksin?

      Salaa toivon, että sinä nainen luotat minuun niin paljon, että uskaltaisit lähentyä kanssani, vaikka tämä on vähän kiell
      Ikävä
      46
      551
    Aihe