Esitutkinta puolesta ja vastaan huomioiden kuten laki edellyttää jää ikävä kyllä unen näöksi ja oikeus haaveeksi ja näin asioita sitten viedään eteenpäin ja pilkotaan kun ei haluta saattaa tekijää vastuuseen ja asianomistajan persoona ei miellytä ja kommunismihan on kollektiivista vallan käyttöä ja nämä toverit, sen kommari meinigin hallitsee.
Esitutkinta ja poliisi ja syyttäjä-rikos
Kommarit-Toverit
6103
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Tuon kyl aivan totta.
Niinhän sitä lukee monessakin paikassa jotta vasemistolla olisi näppinsä pelissä tässä jälkineuvostoliittolaisessa yhteiskunnassa jossa vihervasemmisto nostaa enemmän ja enemmän päätään.
Toverituomioistuimet ja Suomen Punainen Kaarti kärsivät tappion v. 1918 jonka jälkeen oli ns. Punainen Valpo v. 1945 - 1948. Sen jälkeen niin poliisikunta, kuin syyttäjätkin ovat olleet enemmän tai vähemmän ´porvareitten´ hallussa, niin ainakin kommunistit edelleenkin väittävät.
Kommari tai lahtari molemmilla samanlaiset opit ja päämäärät kansan alistaminen ja tekaistujen syytteitten mukaiset tuomiot, näin ennen ja näin nyt se miten tulevaisuudessa tulee käymään jää arvailujen varaan mutta kaikki tulee muuttumaan , nyky meno ei voi mahdottomuutensa vuoksi jatkua loputtomiin ja monta tekijää tulee summaamaan historiaa mikä vielä tällä hetkellä on tulevaisuudessa.
Poliisin ja syyttäjän kollektiivisuus antaa ymmärtää heidän poliitisen taustansa olevan vasemistolainen toveri kaarti.
Akavaan menemisensa on vain silmänkääntöä ja samahan se on missä liitossa ovat koska periaatteet on samat.
Virkamiehet korjailevat valehtelemalla omia ja muiden virkamiesten valheita. Poliisi etunenässä...