Kiero vasemmisto

Kyllä on oppositio taas huutamassa oikeuden ja tasapuolisuuden nimissä. Samalla demarit ja vasurit vetää ay liikkeiden nimissä miljoonia ja miljoonia euroja kansan taskusta verovapaata tuloa. Nähtiinhän se tänään eduskunnan istunnossa kun aihe tuli esiin niin oltiin vasemmalla niin hiljaa että. Vittu ku ottaa päähän tuollaiset kaksinaamaiset pellet, ymmärtäisitte edes hävetä.
3112
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Vasurit ja AY-liike on sentään valmiina muuttamaan noita veronkiertosysteemejä. Vai pitäisikö heidän toimia eri säännöillä kuin muiden, jotka haluavat etujen kahminnan jatkuvan myls tulevaisuudessa?

Äänestä
  • Uuden aallon hyvinvointidemokratia-vasemmisto

    Moni äänestää vasemmistoliittoa koska se on mahdollisimman kaukana kokoomuksesta, sen anti- / vastapuolue, siis EKokoomusmafian vastavoima. Ainoastaan vasemmistoliiton päivänpoliitikkojen liian suvaitsevainen mamupolitiikka haittaa muuten älykkäästi puhuvien Li Anderssonin ym. kannatusta. Kriittisempi maahanmuuttopolitiikka niin Li ym. uuden aallon hyvinvointidemokratia-vasemmistoliittolaiset nostaisivat puolueen kannatusta roimasti.

    Myös SDP:n Salla Marin ym. ovat näitä uuden aallon hyvinvointidemokratia-puoluelaisia.

    http://keskustelu.suomi24.fi/t/14260079/uuden-aallon-hyvinvointidemokratia-vasemmisto

    Äänestä

Poliitikot pyrkivät valitsemaan sanansa tarkkaan, mutta välillä mennään pieleen. Tutustu suomalaisten ja ulkomaalaisten poliitikkojen surkuhupaisiinkin möläytyksiin.

Sitaatit on kerätty Sami Hantulan kirjasta Eläköön demokratia! - Muistinmenetyksiä, muunneltuja totuuksia ja muita poliittisia päästöjä sekä ulkomaisilta verkkosivuilta.
Suomesta

”Se oli yleisvastaus.” (Matti Vanhanen ristiriitaisesta vaalirahoituskommentistaan vuonna 2008)

”Joskus pitää vähän taiteilla sanojen kanssa. Jos ei pysty vastaamaan, pitää olla vastaavinaan.” (Matti Vanhanen vuonna 2010)

”Hän jatkaa ikuisesti. Meillä on maailman paras kokoomuksen puheenjohtaja.” (Henna Virkkunen Jyrki Kataisesta vuonna 2009)

”Suomalaisen puolueen johtajaksi sopii kohta vain psykopaatti tai tomppeli. Psykopaatti ei välitä ja tomppeli ei ymmärrä.” (Timo Soini vuonna 2009)

”Lissabonin sopimus on ihan butrosbutroskalia, ei siitä suomalainen mitään ymmärrä.” (Timo Soini vuonna 2009)

”Helsinki on erittäin turvallinen – ei tietenkään tarvitse mennä tyrkyttämään itseään pimeällä johonkin pusikoihin.” (Paavo Lipponen vuonna 2005)

”Ei ole sukua, mutta sillehän minä en sattumalta voi mitään, että hän on vaimoni sisar.” (Kauko Juhantalo kaavoituspäällikön jääviydestä vuonna 2005)

”Kun annetaan vähän rentouttavaa, esimerkiksi otetaan pieni huikka ja lähdetään liikenteeseen, autoilija on paljon parempi liikenteessä esimerkiksi tämmöisissä kaupungeissa kuin Helsinki.” (Pertti ”Veltto” Virtanen vuonna 2007)

”Koen olevani siilinjärveläinen.” (Espoossa asuvan Jyrki Kataisen peruste nostaa eduskunnan kulukorvausta vuonna 2009)

”Joku linja pitää olla, vaikka se olisi vähän huonompikin.” (Hannes Manninen vuonna 2007)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ottaapäähän kirjoitti:

Kyllä on oppositio taas huutamassa oikeuden ja tasapuolisuuden nimissä. Samalla demarit ja vasurit vetää ay liikkeiden nimissä miljoonia ja miljoonia euroja kansan taskusta verovapaata tuloa. Nähtiinhän se tänään eduskunnan istunnossa kun aihe tuli esiin niin oltiin vasemmalla niin hiljaa että. Vittu ku ottaa päähän tuollaiset kaksinaamaiset pellet, ymmärtäisitte edes hävetä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu