Varkaus voi tehdä rauhassa päätöksen

Kiintiöpakolaiset eivät halua Syyriasta Suomeen, joten eivät tarvitse Varkauden turvapaikkojakaan.

http://www.savonsanomat.fi/kotimaa/Nerg-Turkki-sopimuksesta-Suomi-ei-kiinnosta-syyrialaispakolaisia/762046
7129
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Johan tuo on vanha juttu. Irakistahan ne partalapset on tänne tunkeutunut.

Ehdoton ei kiintiöpakolaisille.

Äänestä

Viettääköhän nämä sotaa paenneet ja naisensa ja perheensä jättäneet nuoret miehet veteraanipäivää?

Äänestä

  • En ihmettelisi jos meidän sodissa olleiden veteraanien, vuosikymmenien aikana kerätyt miljoonat annetaan näille nykyisille ja tuleville lSlS-veteraaneille. Meillä on enää vain murto-osa veteraaneja elossa, he, eivätkä jo kuolleet veljensä saaneet nauttia näistä miljoonista joita kerätty.

    Onneksi suurin osa heistä on jo haudan levossa. Tuskin olisivat pystyneet edes katsomaan tätä hulluutta.

    Kohta veteraanien iltahuudon tilalla mölistään A L L A H U A K B A R äwäbäläsäbäwälä-mölinää

    Äänestä

Kyllä tänne Varkauteen mahtuu ihan hyvin vaikka tuhatkin pakolaista, ei minua haittaisi. En itsekkään suomeen jäisi jos sota venäjää vastaan syttyisi. Me eletään vain kerran, joten tätä ainoaa elämää on turha antaa maansa vuoksi.

Äänestä
  • ai, oisit sie käpykaartilaisii, tai antautuisit heti,. maasta oot tullu, maaha jouvut, tais tulla lahtarille pelko persiiseen

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


SelkomaajaTsupari kirjoitti:

Kiintiöpakolaiset eivät halua Syyriasta Suomeen, joten eivät tarvitse Varkauden turvapaikkojakaan.

http://www.savonsanomat.fi/kotimaa/Nerg-Turkki-sopimuksesta-Suomi-ei-kiinnosta-syyrialaispakolaisia/762046

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu