Kukahan oli vetänyt nurin pyörällään Lamminkyläntiellä vähä ennen siltaa reilu tunti sitten suunnasta kun kylältä tullaan? Paikalla ei ollut ketään. Vain maastopyörä, jossa ei ollut etupyörää lainkaan. Ei edes näköpiirissä. Muovikassi oli ja siellä pari ehjää pulloa kaljaa ja monta rikkinäistä. Vippasin sen tien varteen.
Lisäksi oli perusmallinen pyöräilykypärä ja tyhjä selkäreppu.
Tulevana aamuna näitä joku kaipailee. Tiedoksi vaan että kamat on hoideltu pois kulkuväylältä ja löytyy pysäkin takana olevasta notkelmasta.
Lisäksi oli perusmallinen pyöräilykypärä ja tyhjä selkäreppu.
Tulevana aamuna näitä joku kaipailee. Tiedoksi vaan että kamat on hoideltu pois kulkuväylältä ja löytyy pysäkin takana olevasta notkelmasta.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Ka sinnne kös fillar8 unohtu? Hyävä jogtta talessa on.
Olikohan vaan se tuttu MH kotimatkallaan?
Näkyikö maastossa mahdollisesti myös lippalakkia?
Kuulin että kyseessä olisi ollut joku vanhempi herrasmies. Hän oli tullut jostakin karaoketilaisuudesta ja oli kuulemma viimeisenä biisinään esittänyt seuraavan. Lienee jäänyt kipale soimaan sinne kypärän alle?
https://www.youtube.com/watch?v=umVNbTeV6hA
Eikä ole muuten kovin helppo ajaa jos etupyörä puuttuu;)
https://www.youtube.com/watch?v=UE9TfS1Fi0c
"Paikalla ei ollut ketään".
Et sitten huomannut kun oli pimeää ja vieressäsi seisoi yön Timo.Hän oli tiettävästi etsimässä kadoksissa olevia koneinssin todistuksia.
Sitä ei aina tiedä mitä raiteilla kulkee kun ei näe.