..keskustalaisten pankki ja kannattaa OP.n asiakkaan aina myös äänestää keskustaa!
http://www.mtv.fi/uutiset/talous/artikkeli/panama-paljastukset-toivat-asiakkaita-op-lle-nordean-mukaan-asiakaskatoa-ei-ole/5864312
http://www.mtv.fi/uutiset/talous/artikkeli/panama-paljastukset-toivat-asiakkaita-op-lle-nordean-mukaan-asiakaskatoa-ei-ole/5864312
Vastaukset 10
Vanhimmat
Nordea on veronkiertäjien pankki. Nämä ketkut eivät maksa veroja, mutta vievät kaikki maataloustuet kepuisäntien nokan edestä.
Nalle asustaa auringossa Ranskassa ja on kirjoilla Ruotsissa, mutta saa tilallensa satoja tuhansia € tukia.
Miettikää tupailloissanne, että Ahvenanmaa ei osallistu mitenkään Suomen kehittämiseen, mutta rahaa ajetaan saarille rekka-autoilla.
Kokoomus on RKP:n kanssa symbioosissa ja kepulaisten kukkarolla.
Pakkoruotsi ja kaksikielisyys on maajussille paha lovi kukkaroon.
Ruotsista ei ole mitään hyötyä. Ikinä maailmassa ei suomalaisia tuotteita saada kaupaksi länteen. Pitää varautua pakotteiden poistoon ja idän markkinoiden avautumiseen. Tämä kannattaa aloittaa sillä, että jälkikasvu opiskelee venäjää. Suoramarkkinointi itään on tulevaisuus.
Kokoomuksen jääkiekkomiehet ovat eri leireissä.
Sinuhe ehdotti kielikokeilun aloittamista ja nyt Hjallis yrittää taklata ehdotuksen. Kepulaisten pitää hylätä pakkoruotsi. Tiiviissä yhteistyössä Persujen kanssa onnistutaan voittamaan Hjallis ja Sanni Granni.
Kepulaiset rahat pois Nordeasta ja koulut lopettakoon pakkoruotsin.
Anne Berner ulos hallituksesta.
op-pankki niistä pahin,
vedätystä, kusetusta, 90luvun lamassa oikeita ryöstöjä...
Osuuspankkejakin on kahdenlaisia. Ensinnäkin OP-ryhmän jäsenpankkeja ja näitä päätöksenteossa huomattavasti itsenäisempiä POP-ryhmän paikallisosuuspankkeja eli ns. koivunlehtipankkeja.
jytkähtää neidä rahat tukijulleille jaettavaks...
Neidä - tarkoittaako se meidän vai teidän? No, ihan sama, kun en itse ole koivunlehtipankin asiakas. En hirveästi tiedä siitä pankista, mutta jos se keskittyy peruspankkitoimintaan kaiken maailman sijoitustarjousten ja hopeahapsikerhojen sijasta, niin kuulostaa järkevältä pankilta.
Olen elämäni aikana ollut kaikkiaan kahdeksan eripankin asiakkaana. Jos näistä kahdeksasta pitäisi nimetä minun kokemukseni perusteella huonoimmat pankit, niin Osuuspankki ja Pop pankki olivat ylivoimaisesti huonoimmat.
Sossuille on sopivin hurripankki nordea , sopii taudin kuvaan.
Hurripankki kaikille punanutuille, varsinkin Arhinmäelle, kun meni halpaan, luuli siellä olevan erään muun rahoja, vasurieilla olikin omia isoja summia. Joka toiselle kuoppaa kaivaa itse sinne lankeaa, yäk.
Minun rahani on ja pysyy Työväen Säästöpankissa.
Sungvitsi pankinjohtajana, muut ei käy.