Muuttoapua

Äippä-

Mistä Oulun alueelta löytyis edullisesti reipas muuttoapu jolla olis paku tai peräkärry?
Alkaa ideat loppumaan. =( Poika sai oman asunnon mutta meillä ei ole autoa jolla sänkyä siirtäis. Lasten isä ei oikein viitsi asiaan osallistua (olemme siis eronneet). =/
Ns. kavereilta ei juurikaan ole apua saanut.
Alkaa henkinen väsy tulemaan vastaan, ku tuntuu ettei homma etene ollenkaan! =(
Iso kiitos sille joka ehtis avuksi!
-Äippä

7

304

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Oulu-lehden

      palveluksia palstalta löytyy ilmoitus: paku ja reipas kuski, edullinen ja hyvä muuttokuormia hoitava pieni yritys, jolla on kohtuu hinnat palveluistaan. Netistä googlettamalla löydät myuäs tämän yrityksen yhteystiedot.

      • Äippä-

        Ok, kiitos. Täytyypä katsoa.


    • maineoliskallinpaa

      oulussa joku muuttofirma ei oo mistäänkotosin hitaita nuhjakkeita tuntipalkalla.
      vielä vitkuttelevat matkanvarrella että tulis tunteja.
      ARVAAT TILATAANKO TOISTE?
      VIEN VAIKKA KOTTIKÄRRYLLÄ.
      miksi se ahneus iskee jokapaikkaan.

    • Vuokraaperäkärry

      No kilpailuta:

      https://www.kilpailutamuuttopalvelu.fi/kilpailuta-muutto/

      Ja mikä on edullinen sinun mittapuulla? Kyllä nuo jotka työkseen näitä tekee ottaa siitä hintaa varmaan enemmänkin kuin muutaman kympin. Itsellä kokemusta ilumoi.fi ja hommat hoituu sutjakasti ja nopeasti, eli häntä suosittelen mutta ei hänkään tietysti ilmaiseksi työtään tee. On kuitenkin erittäin asiallinen tyyppi... Jos teillä tosiaan kyse vain yhden sängyn viennistä, niin vuokratkaa peräkärry ja viekää itse. Sinä kannat toisesta päästä, poika toisesta. Ei se niin kova urakka voi olla.

      • Opettelelukemaan

        Aloittajalla ei ole autoa, menetkö sinä vetämään peräkärryä vai tiedätkö itsestään liikkuvan peräkärryn?


      • Vuokraa-auto
        Opettelelukemaan kirjoitti:

        Aloittajalla ei ole autoa, menetkö sinä vetämään peräkärryä vai tiedätkö itsestään liikkuvan peräkärryn?

        No sitten rouva ottaa ja vuokraa pakettiauton, tai auton ja peräkärryn. Ei yksi sänky nyt ole niin hankalaa viedä kahteen pekkaan.

        Ja ihan vinkkinä vaan, että jos joku jonkunlaista neuvoa tarjoaa, mutta on yksi kohta (tässä tapauksessa auton puute) jäänyt huomaamatta, niin tarviiko heti vittumaisesti natkuttamalla vastata? Sinähän olet aloittaja ihan itse, joten älä esitä muuta.


    • Pakuja

      Kysele asukastuvilta...itse olen käyttänyt heitä muuttoapuna ja hyvin toimi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      93
      2119
    2. Perusmuotoiset TV-lähetykset loppu

      Nyt sanoo useiden HD-muotoistenkin kanavien kohdalla äly-TV, ettei kanava ole käytössä, haluatko poistaa sen? Kanavia
      Apua aloittelijalle
      167
      1557
    3. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      74
      1339
    4. Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa

      Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.
      Maailman menoa
      239
      1224
    5. No ei sun asunto eikä mikään

      muukaan sussa ole erikoista. 🤣 köyhä 🤣
      Ikävä
      73
      1180
    6. Hyvin. Ikävää nainen,

      Että vainoat ja stalkkaat miestäni.onko tarkoituksesi ehkä saada meidät eroamaan?no,siinä et tule onnistumaan
      Ikävä
      88
      1096
    7. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      151
      1051
    8. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      253
      1016
    9. Katsoin mies itseäni rehellisesti peiliin

      Ja pakko on myöntää, että rupsahtanut olen 😆. Niin se ikä saavuttaa meidät kaikki.
      Ikävä
      51
      926
    10. Uskomaton tekninen vaaliliitto poimii rusinoita pullasta

      Korni näytösesitelmä menossa kaupunginvaltuustossa. Juhlia ei ole kokouksista tiedossa muilla, kuin monipuolue paikalli
      Pyhäjärvi
      88
      901
    Aihe